hotel na rodzinne wczasy

Hotel idealny na rodzinne wczasy

Wypoczynek w hotelu nad morzem to marzenie niejednej rodziny. Kilka dni odpoczynku w miejscu, gdzie czujemy się komfortowo, a sprawna obsługa hotelowa stara się spełnić nasze zachcianki to prawdziwy relaks. Dzieci zajęte zabawą w bezpiecznych strefach przeznaczonych właśnie dla nich to spełnienie marzeń nie jednego rodzica. Jak zatem wybrać właściwy hotel by nasz pobyt był udany?

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel dla rodziny?

Jeśli decydujemy się na rodzinne wczasy nad morzem to istotną kwestię stanowi dojazd na miejsce. Podróż z dziećmi wymaga dobrej organizacji. Należy zatem wybrać hotel, do którego można sprawnie dotrzeć różnymi środkami transportu. Tak więc warto sprawdzić lokalizację hotelu oraz jego skomunikowanie z dworcem lub lotniskiem. Jeśli wybierzemy podróż samochodem to ważne, aby hotel posiadał bezpieczny, monitorowany parking.

Spędzając urlop z naszymi pociechami, chcielibyśmy także by odległość hotelu od plaży była  możliwie najmniejsza. Spacer nad morze powinien stanowić przyjemność i doskonale, jeśli nie zajmie dłużej niż 15 minut. Dzieci mają zazwyczaj dużo energii, jeśli są w domu, ale spacery nie są ich ulubioną formą rozrywki. Plaża powinna być bezpieczna dla dzieci i mieć zapewnioną opiekę ratownika. Wtedy na pewno będziemy mogli się zrelaksować.

Kolejną istotną kwestię podczas wyjazdu rodzinnego stanowi oferta hotelu skierowana do dzieci, a mianowicie zajęcia sportowe, animacje, strefy zabaw. Dzieciaki lubią ruch i różne rodzaje aktywności dlatego warto wybrać obiekt, który zapewni dobrą zabawę, zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Lato bywa kapryśne, więc warto mieć plan awaryjny na zabawy z dziećmi podczas deszczu. Bardzo dużą atrakcją podczas rodzinnego wypoczynku mogą być rowerowe wycieczki, więc dobrze sprawdzić, czy hotel wynajmuje rowery i jakie trasy można przejechać. Jeśli nastawiamy się na aktywny wypoczynek to boiska sportowe stanowią kolejny atut hotelu.

Wypoczynek rodziców.

Rodzice również mają prawo do wypoczynku, dlatego powinni wybrać hotel, który zapewni, chociaż częściową opiekę nad dziećmi. Warto w wolnym czasie zrelaksować się w hotelowym SPA lub w spokoju zjeść posiłek w restauracji – radzi pracownik Hotelu Orle w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej.

Równie ważny jest komfortowy pokój hotelowy lub apartament. Rodzina lubi przestrzeń i warto o tym pamiętać rezerwując pobyt. Łatwiej się wypoczywa mając zapewnioną prywatność i wygodę.

Warto zapoznać się z ofertą wyjazdów rodzinnych, ponieważ często można skorzystać z atrakcyjnej oferty przy wcześniejszej rezerwacji. Idealne rodzinne wczasy nad morzem są możliwe, jeśli je wcześniej zaplanujemy i uważnie wybierzemy odpowiedni hotel.

Materiał partnera