wakacje-nad-morzem

Co robić na wakacjach nad morzem w brzydką pogodę?

Polskie Wybrzeże, choć jest popularnym kierunkiem wyjazdów, nie rozpieszcza pogodą. Bywa, że trzeba szukać alternatywy, bo warunki nie sprzyjają leniwemu wypoczynkowi na plaży i kąpielom. Nic straconego, bo ten rejon obfituje w miejsca warte zobaczenia! Oczywistym wyborem jest Gdańsk – piękne miasto z bogatą i wielokulturową historią, którą można poczuć na każdym kroku!

W czasie deszczu dzieci się nudzą…

A szczególnie nad morzem. Dotyczy to zresztą nie tylko dzieci. Dorośli także mogą poczuć się zawiedzeni, gdy zamiast słońca trafią na deszczową i wietrzną pogodę. Nie powinno to jednak krzyżować urlopowych planów! Jeżeli aura nie sprzyja kąpielom ani opalaniu, czas na zwiedzanie. Wybierając apartament w Gdańsku mamy możliwość zapoznać się ze wszystkimi jego atrakcjami. Co warto zobaczyć w Gdańsku? O tym opowie znawczyni – przedstawicielka UNO Apartments:

Każdy turysta, który odwiedza Gdańsk, nie może ominąć Starego Miasta! Tu, wśród zadbanych kamienic, imponujących rozmachem i precyzją dawnych budowniczych, można nie tylko zobaczyć perły architektury, ale też rozpieścić podniebienie lokalnymi specjałami. A to dopiero początek. Na turystów czekają: Targ Długi, zabytki świeckie i sakralne, w tym Bazylika Mariacka czy największy w kraju ogród zoologiczny. Miasto nigdy nie śpi, więc wielbiciele nocnych zabaw też znajdą coś dla siebie. Nie brakuje również ciekawych propozycji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku.

Atrakcje turystyczne Gdańska dla małych i dużych

W Gdańsku można się świetnie bawić nie tylko niezależnie od pogody, ale też bez względu na wiek. Oto atrakcje dla urlopowiczów małych i dużych:

  • Atrakcje turystyczne Gdańska dla dzieci

Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu gdańskie ZOO. Jest to największy ogród zoologiczny w kraju. Jego powierzchnia to 125 ha. Można w nim spędzić cały dzień, a i tak nie wystarczy czasu by zobaczyć wszystko! ZOO w Gdańsku jest domem 1112 osobników reprezentujących 193 gatunki wszystkich królestw: ssaków, ptaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Dodatkową atrakcją jest park linowy. Warto też skorzystać z kolejki retro. Każdego roku ogród odwiedza niemal pół miliona osób.

  • Aktywny wypoczynek w Gdańsku i okolicach

Jeżeli urlop spędzasz w ruchu, Gdańsk jest dla Ciebie! Atutem miasta i terenów podmiejskich jest doskonała infrastruktura rowerowa. Wycieczki na dwóch kółkach to propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wielbicieli nieco bardziej wyczynowej jazdy – dostępne są zarówno szlaki przystosowane do spokojnej jazdy, jak i te trudniejsze. Dla miłośników sportów wodnych także coś się znajdzie – bliskość morza sprawia, że Gdańsk obfituje w ośrodki stworzone z myślą o nich! Nawet gdy pogoda nie sprzyja zażywaniu morskich kąpieli, może okazać się doskonała np. do windsurfingu albo kitesurfingu czy wakeboardingu!