prezent dla księdza

Co podarować księdzu w prezencie?

Prymicje, czy komunie to nie jedyne okazje, podczas których dajemy prezent księdzu. Bardzo często mamy wątpliwości co do rodzaju oraz formy prezentu, który wypada dać, a który może okazać się niestosowny. Istnieje jednak kilka prezentów dla księży, które z pewnością okażą się odpowiednim wyborem. Co podarować księdzu w prezencie?

Drewniane krzyże 

Jednym z pomysłów na prezent dla księdza są drewniane krzyże. Jest to symbol niezwykle istotny w wierze chrześcijańskiej, a jego obecność jest powszechnie praktykowana. Drewniane krzyże, to eleganckie wyroby wysokiej jakości. W zależności od okazji i własnych oczekiwań, z łatwością możemy wybrać krzyż w odpowiednim rozmiarze, kształcie czy kolorze. Wybór jest ogromne, co daje naprawdę duże możliwości. Jest to niezwykle stosowny i o niezwykle dużym walorze estetycznym upominek. Dzięki swojej ponadczasowości będzie idealnym prezentem na każdą okazję. Luna Studio Andrzej Luda produkuje wysokiej jakości drewniane krzyże. Wszystkie produkty są wykonane z rzetelnością i szacunkiem do wymagań klienta. Mnogość modeli pozwoli na sprostanie nawet najbardziej wymagającym klientom. Krzyże te będą doskonały wyborem i mogą okazać się naprawdę znakomitym pomysłem na prezent dla księdza. 

Obrazy religijne 

Pięknym prezentem dla księży mogą być również obrazy religijne. Są to najczęściej pracy wykonane ze starannością i dbałością o szczegóły. Obraz dodatkowo można umieścić w dobranej i dodającej elegancji ramie. Wybór jest ogromny, a jeśli myślimy o czymś szczególnym, możemy zamówić obraz na specjalną prośbę. Jednak popularne wizerunki świętych, czy obraz Jezu ufam tobie na płótnie, także będą dobrym pomysłem na prezent. 

Książki z dedykacją 

Często spotykanym prezentem jest wręczanie książek ze spersonalizowaną dedykacją. Jest to bardzo miły i sentymentalny prezent, połączony z praktycznością. Ksiądz na pewno doceni dobrą książkę, a dedykacja dodatkowo doda jej indywidualny charakter. Mogą to być książki związane z wiarą i religią, jednak nie jest to zawsze konieczność. Jeżeli dobrze znamy obdarowywanego księdza, warto również dobrać książkę do jego zainteresowań. Co prawda, najbezpieczniejszym wyborem będzie tradycyjna biblia. Warto, jeżeli to właśnie na nią się zdecydujemy, wybierać specjalnej wydania lub te oprawione w wyjątkowe oprawy. 

Wybór odpowiedniego prezentu dla księdza nie musi być trudne. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, odznaczające się rzetelnością wykonania. Co więcej, dobrze jest również dodać personalizowany element, którym może być krótka dedykacja lub pamiątkowa kartka. 

Materiał partnera