Charakterystyka górskich pensjonatów

Charakterystyka górskich pensjonatów

Planując wypoczynek w górach, warto zastanowić się nad wyborem najlepszego zakwaterowania. Choć oferta luksusowych hoteli może być kusząca, rezerwacja noclegu w górskim pensjonacie jest opcją zarówno tańszą, jak i wygodniejszą. Nie bez znaczenia jest też klimat tego typu obiektów wypoczynkowych. Czego możesz spodziewać się podczas pobytu w jednym z podhalańskich pensjonatów?

Unikalny charakter stylu zakopiańskiego

Bez względu na twoją główną motywację do wyboru polskich gór na miejsce urlopowego wypoczynku, również niepowtarzalna architektura okolic na pewno nie umknie twojej uwadze. Najpiękniejsze budynki w okolicach Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej reprezentują styl stworzony przez Witkiewicza, a inspirowany lokalną przyrodą i folkową kulturą.

Przebywając na Podhalu warto więc doświadczyć z bliska uroku stylu zakopiańskiego, np. wybierając nocleg w Willi „Pod Miedzą”. Już patrząc z zewnątrz możemy dostrzec najważniejsze cechy architektury zakopiańskiej: spadzisty dach z licznymi skosami, wysoka podmurówka z kamienia i ozdobne balkony, nadające bryle romantycznego charakteru.

Wyjątkowo ciepła i przytulna atmosfera panuje również we wnętrzach, które wykończono w naturalnych materiałach. Dominuje więc drewno, wykorzystane wszędzie tam gdzie to możliwe. Parapety drewnianych okien zdobią kwiaty i zasłony z ludowymi motywami, zaś drewniane łóżka zasłane są tradycyjnymi, śnieżnobiałymi prześcieradłami, folkowymi narzutami i poduszkami.

Klimatyczny wypoczynek w wysokim standardzie

Jednym z największych dylematów osób, które szukają noclegu w górach, jest obawa przed niskim standardem kwater noclegowych. Właśnie ten czynnik najczęściej skłania turystów do wyboru hotelu, zamiast pensjonatu. Tymczasem nawet niewielkie pensjonaty w polskich górach mogą pochwalić się wyposażeniem i obsługą na najwyższym poziomie.

Dobry górski pensjonat zapewnia nie tylko piękne wrażenia wzrokowe, ale przede wszystkim wygodę. Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę z zestawem kosmetyków, czystymi ręcznikami i suszarką do włosów, dostępem do bezprzewodowego Internetu i odbiornikiem TV.

Gwarancją udanego wypoczynku są wygodne łóżka, pojemne garderoby i zestaw mebli jadalnianych. Co ważne, goście pensjonatu mogą korzystać z opcji z wyżywieniem w ramach pobytu lub samodzielnie przygotowywać posiłki w udostępnianej im kuchni. Warto zauważyć, że takiej możliwości nie ma w żadnym z hoteli.

Zatem jeśli szukasz wygodnego i stylowego, a jednocześnie niedrogiego noclegu w okolicach zakopiańskich stoków lub term w Bukowinie Tatrzańskiej, koniecznie weź pod uwagę rezerwację pokoju w górskim pensjonacie.

Materiał partnera