Basen w hotelu

Basen jako ważny element infrastruktury hotelowej

W niemal każdym hotelu o odpowiednio wysokim standardzie można znaleźć basen. W cieplejszych krajach bardzo często znajduje się on poza budynkiem, a w Polsce jest tworzony głównie w krytych pomieszczeniach. Basen wielu osobom kojarzy się z luksusem, dlatego stanowi on obowiązkowy element wyposażenia najpopularniejszych hoteli w kraju. Co sprawia, że jest on tak istotny?

Basen a standard hotelu

Co prawda, nie istnieją normy dotyczące konieczności wyposażenia hotelu o określonej liczbie gwiazdek w basen, jednak taki element zdecydowanie wpływa na odbiór danego obiektu przez gości. Jest to ciekawy element wyróżniający konkretny budynek spośród coraz liczniejszej konkurencji. W Polsce baseny pojawiają się zwykle w 5-gwiazdkowych hotelach nastawionych na zamożnych gości, którzy chętnie korzystają z podobnych udogodnień. Coraz częściej można je jednak spotkać w obiektach o nieco niższym standardzie.

Za granicą, głównie w gorących krajach, baseny są znacznie bardziej typowym rozwiązaniem. Często stanowią one dobrą alternatywę dla kąpieli w morzu lub oceanie i nie odzwierciedlają standardu danego obiektu. W Polsce baseny hotelowe są raczej całoroczną atrakcją, niekiedy zastępującą wizyty nad stosunkowo chłodnym Bałtykiem. Zdarza się również, że wchodzą one w skład większego kompleksu stworzonego z myślą o relaksie i regeneracji w trakcie wakacji.

Chęć sprostania oczekiwaniom gości

Coraz więcej obiektów decyduje się na stworzenie basenów w celu sprostania oczekiwaniom gości, które z roku na rok stają się większe. Wraz z rosnącym standardem życia i ciągłym rozwojem otaczającym nas z każdej strony, osoby odwiedzające podobne obiekty oczekują nowych rozwiązań umilających czas podczas pobytu. Dla hoteli zainwestowanie w luksusowy basen lub strefę relaksu z dodatkowym jacuzzi to doskonały sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji.

Wiele hoteli w Polsce dąży do poziomu oferowanego przez podobne obiekty z Europy Zachodniej. Z tego powodu w nowych inwestycjach coraz częściej tworzy się baseny, które są stosunkowo łatwym i tanim sposobem na przyciągnięcie większej liczby gości – tłumaczy specjalista z firmy Saunybaseny.pl zajmującą się budową basenów ogrodowych i hotelowych.

Utrzymanie basenu hotelowego, w porównaniu do innych usług dodatkowych, jest stosunkowo tanie. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny takich miejsc i ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Jeśli oba te warunki zostaną spełnione, basen hotelowy może okazać się idealnym rozwiązaniem, znacznie podwyższającym standard danego miejsca.

Materiał partnera