Balony z helem jako atrakcyjna dekoracja

Balony z helem jako atrakcyjna dekoracja na różne okazje

Balony z helem mogą stać się doskonałą atrakcją na każdą okazję – urodziny, wesele, ślub, komunię. Pojawiają się w coraz nowszych i bardziej kolorowych, ozdobnych odsłonach. Popularne są girlandy z balonów w spektakularnym stylu, a także metaliczne balony foliowe czy piękne, dedykowane wersje z napisami. Na urodziny często kupuje się złote lub srebrne balony z wizerunkami cyfr.

Rodzaje balonów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów balonów, z których najpopularniejsze to wersje lateksowe i foliowe. Pierwsze balony wykonano z wytrzymałego lateksu. Są bardzo trwałe, a po napełnieniu helem mogą utrzymać swój pierwotny wygląd nawet przez 2 miesiące. Praktycznie nie pękają same z siebie. Wśród nich wyróżniamy balony pastelowe i metaliczne. Te pierwsze są niebłyszczące, przyjmują raczej jasne i nienasycone odcienie. Pięknie komponują się z kwiatowymi motywami przewodnimi, dlatego sprawdzą się np. na wesele. Lateksowe balony metaliczne wiążą się z połyskiem i nasyconą, zwykle ciemną barwą. Nadają się do imprez i urodzin.

Balony foliowe wykonane są natomiast z metalicznej folii. Można je spotkać w różnych kształtach i kolorach, z nadrukami lub bez. Klienci często decydują się na wersje w kształcie serc, napisów, inicjałów Pary Młodej.

Balony z helem – jak długo się utrzymują?

Hel do balonów jest niezbędnikiem długotrwałej żywotności atrakcji. Substancja gazowa cechuje się lekkością (hel jest lżejszy od powietrza), dzięki czemu balony samoistnie unoszą się. W miarę czasu efekt zanika. Balon traci gaz równomiernie na całej powierzchni i opada na ziemię. Czas unoszenia się balonu jest uzależniony od jego szczelności, dlatego konieczne jest trwałe i silne zawiązanie akcesorium. Duży wpływ na żywotność balonu ma też jego rodzaj.

Balony lateksowe unoszą się jedynie przez kilkanaście godzin (około 12-24). Aby polepszyć efekt, można używać specjalnych żeli. Sytuacja inaczej prezentuje się przy balonach foliowych. One mogą wytrzymać nawet miesiąc. Są też tak skonstruowane, że można je dopełnić helem przez specjalny wentyl samozamykający.

Hel do balonów można zakupić w specjalnych hurtowniach. Firma Fenix działa na terenie Krakowa i województwa małopolskiego. Specjalizuje się świadczeniu usług z zakresu sprzedaży różnych gazów technicznych, np. helu.

Balony z helem jako atrakcja

Balony z helem mogą być doskonałą atrakcją na każdą imprezę. Stanowią piękną dekorację podczas wesela, jak i ciekawe urozmaicenie wieczoru panieńskiego czy urodzin. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj balonu – adekwatnie do naszych potrzeb.

Materiał partnera