brenna atrakcje noclegi willa olenka slask cieszynski

Aktywny wypoczynek w Brennej i okolicach

Aktywny wypoczynek? Dla wielu relaks i oderwanie się od rzeczywistości jest możliwe tylko podczas ruchu – wypoczynek na plaży, leżaku i w bezruchu nie pozwala tak dobrze zregenerować sił, jak wycieczki po górskich szlakach. Brenna to urokliwa miejscowość zlokalizowana na Śląsku Cieszyńskim. Dzięki dobremu położeniu zachęca do organizowania odpoczynku zarówno latem, jak i zimą. Co warto zobaczyć i jak zaplanować wypoczynek? Sprawdź.

Brenna – co warto zobaczyć?

Brenną wyróżniają wyjątkowa okolica, piękna przyroda, liczne szlaki i ścieżki turystyczne, konne, rowerowe, ale też wiele ciekawych miejsc kulturalnych godnych odwiedzenia. Jednymi z punktów, które warto zobaczyć, jest Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”. Nowoczesna forma wystawy, wykorzystująca multimedialne rozwiązania, pozwala poznać rodzinę Kossaków i posłuchać autentycznych wypowiedzi pisarki i jej rodziny

– wyjaśnia ekspert z Willi Oleńka.

Na uwagę zasługują również zabytki takie jak Dworek Myśliwski „Konczakówka”, Dom Katolicki-Ludowy, kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich, czy też kościół p.w. św. Jana Chrzciciela. Turyści chętnie odwiedzają także Krzyż Zakochanych, który można spotkać na trasie Szlaku Wspomnień pod Bukowym Groniem.

Wśród najciekawszych wydarzeń kulturalnych znajdują się Noc Świętojańska inspirowana wierzeniami słowiańskimi oraz Dożynki Ekumeniczne.

Jak wypoczywać aktywnie w Brennej?

Brenna to nie tylko miejsce idealne do zwiedzania, ale też do aktywnego wypoczynku. Na turystów czeka szereg atrakcji, wśród których znajdują się:

  • Park Turystyki będącym świetnym miejscem do spacerowania, ale też uprawiania sportów. Na jego terenu znajduje się boisko, minigolf, place zabaw, a w okresie zimowym również lodowisko,
  • park linowy,
  • przystanie wodne,
  • obserwatorium nietoperzy,
  • stadnina koni,
  • i wiele innych.

Miejscowość ta oferuje wiele ciekawych miejsc noclegowych. Szeroki wybór hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych czy gospodarstw agroturystycznych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W bazie noclegowej znajdują się punkty na każdą kieszeń, dla osób z różnymi wymaganiami.

Z całą pewnością wielkość Brennej nie robi wrażenia, jednak jej urok przyrodniczy sprawia, że turyści chętnie wracają tu niejeden raz. Lokalizacja ta jest doceniana przede wszystkim przez osoby szukające spokoju, lubiące obcować z naturą, ale też uwielbiające zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Szeroki wybór atrakcji dostarcza wiele sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Warto więc wziąć Brenną pod uwagę przy planowaniu kolejnych wakacji.

Materiał partnera