Kobieta z psem na plaży

5 atrakcji, jakie oferuje nadmorski kurort Pobierowo

Marzysz o wakacjach nad Bałtykiem w miejscu, w którym można odpocząć i gdzie dzieci nie będą narzekały na nudę? Nadmorski kurort Pobierowo to idealna opcja dla singli, par zakochanych oraz rodzin z dziećmi. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy ceni sobie aktywność, czy błogi wypoczynek. Poznaj 5 najważniejszych atrakcji Pobierowa.

Nr 1 – opalanie i spacery

Piaszczysta plaża w Pobierowie nie jest może zbyt szeroka, ale za to uchodzi za jedną z najczystszych u wybrzeży Bałtyku. Jest bardzo dobrze zagospodarowana, ma pięć zejść na przestrzeni całego miasteczka. Zjazdy na nią są przystosowane do osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Jeśli cenisz sobie leśny spokój, w nadmorskim kurorcie Pobierowo będziesz go mieć pod dostatkiem. Piękne lasy sosnowe otaczają tę miejscowość z każdej strony. Są idealnym miejscem na wielogodzinne spacery wśród spokoju drzew i szumu morza, a jesienią zachęcają do grzybobrania.

Nr 2 – oceanarium i papugarnia

Nadmorski kurort Pobierowo pozwala w jednej chwili przenieść się do egzotycznego świata. W centrum znajduje się oceanarium z bezcennymi w skali kraju skarbami mórz i oceanów z całego świata. To miejsce wyróżnia się pod względem ilości i różnorodności gatunków ryb.

Egzotyczny klimat miasteczka potęguje papugarnia, która gromadzi najpiękniejsze okazy tych mądrych ptaków. Można je nakarmić, dotknąć lub wziąć na ręce, więc jest to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Nr 3 – Magiczny Domek i Oko Iluzji

Pobierowo przygotowało także coś dla fanów magii i iluzji. W Magicznym Domku Twój świat stanie do góry nogami – i to dosłownie. W pełni wyposażonej przestrzeni spojrzysz na otoczenie z zupełnie innej perspektywy i pospacerujesz po suficie.

Natomiast po super zabawę i zabawne zdjęcia warto udać się do kompleksu rozrywkowego Oko Iluzji. W specjalnie przygotowanych komnat na odwiedzających to miejsce czekają m.in. trójwymiarowe malowidła oraz różne złudzenia optyczne.

Nr 4 – atrakcyjne hotele

W Pobierowie można wypocząć i zrelaksować się w atrakcyjnych apartamentach i nadmorskich ośrodkach wypoczynkowych ze strefą SPA i wellness np. w Grand Laola SPA. Tam goście hotelowi mogą korzystać z basenu, jacuzzi oraz dwóch rodzajów saun (suchej i mokrej).

W przypadku problemów zdrowotnych warto rozważyć skorzystanie z turnusów rehabilitacyjnych nad morzem. Piękna przyroda i profesjonalne zabiegi lecznicze sprzyjają szybkim powrotom do zdrowia.

Nr 5 – ulica Grunwaldzka

W Gdańsku ulica Długa, a w Pobierowie Grunwaldzka jest wizytówką miasteczka. Biegnie wzdłuż linii morza i stanowi centrum kulturalno-rozrywkowe nadmorskiego kurortu. Można tu dobrze zjeść, potańczyć do białego rana lub po prostu spokojnie pospacerować.

Materiał partnera