Tusze do rzęs – porównanie i recenzje

Każda kobieta marzy o pięknych rzęsach jak firanki. Zapewne każda tez testowała niejedną maskarę, aby uzyskać efekt motyla, czyli pogrubionych, wydłużonych i rozłożystych rzęs. W tym celu sięga się po różnorodne kosmetyki, także te z wyższej półki. Czego nie zrobi się dla idealnego wyglądu, dodatkowo w nadziei na spełnienie obietnic producenta? Czy jednak warto wydawać mnóstwo pieniędzy na kosmetyki? Często tańsze tusze do rzęs zagwarantują nam taki sam efekt jak te o wiele droższe. Poniżej zatem przedstawiamy recenzje trzech wybranych tuszów do rzęs zróżnicowanych cenowo. Każdy z nich testowany był w jednym celu: aby uzyskać piękny efekt pogrubionych, wydłużonych oraz podkręconych rzęs. Za jaką cenę można taki efekt osiągnąć?

Tusz do rzęs L’Oreal Paris, FALSE LASH WINGS BLACK

Pierwszym omawianym produktem jest mascara firmy L’Oreal Paris. Katalogowa cena wynosi średnio 60 zł.

Przede wszystkim warto wspomnieć, że tusz jest bardzo elegancko zapakowany. W tuszu najważniejsza jest szczoteczka, a ta poniekąd jest nowatorskim rozwiązaniem. Wykonana jest z elastycznego materiału, który szczotkuje rzęsy i chwyta wszystkie od wewnętrznego kącika oka po zewnętrzny. Tusz rzeczywiście daje piękny efekt wydłużonych rzęs i zaakcentowanych w zewnętrznym kąciku oka, na czym przecież zależy użytkowniczkom. Niestety wadą produktu jest to, że szybko wysycha i wówczas kruszy się. Tusz jest godny polecenia, ale czy warto pozostać przy tej cenie?

Proponujemy kolejne tańsze odpowiedniki, które prawdopodobnie zadowolą użytkowniczki poszukujące podobnych rezultatów.

Tusz do rzęs Max Factor, 2000 Calorie, maskara, Curved

Drugi tusz, który weźmiemy pod lupę jest firmy Max Factor. Jego cena regularna wynosi ok. 30 zł.

Tusz jest jednym z ulubieńców kobiet i nie bez powodu. Rewelacyjnie spełnia swoje zadanie, a, co więcej, jego cena jest bardzo przystępna. Wielkim atutem maskary jest szczoteczka – jej wykonanie oraz kształt pozwalają perfekcyjnie modelować rzęsy. Nie skleja rzęs, porządnie je rozczesuje oraz znacznie wydłuża. Zaokrąglona konstrukcja pozwala dodatkowo unieść rzęsy i je podkręcić, dając zachwycający efekt, który bez wątpienia spełni oczekiwania. Dodatkowo tusz jest długo świeży.

Tusz do rzęs Essence, get BIG! lashes volume curl

Ostatnim recenzowanym kosmetykiem jest maskara firmy Essence. Rodzaj lashes volume curl pozwala uzyskać identyczny efekt jak za pomocą poprzednich dwóch produktów. Średnia cena to 10 zł. Tusz już na początku użytkowania ma jedną wadę: szczoteczka zbiera za dużo kosmetyku, dlatego trzeba ściągnąć jego nadmiar. Poza tym tusz doskonale spełnia swoje zadanie. Również zaokrąglona szczoteczka podkręca rzęsy oraz je wydłuża. Maskara nie kruszy się po całym dniu noszenia makijażu.

Podsumowanie

Podsumowując zebrane powyżej informacje, należy podkreślić, że ten sam efekt można osiągnąć za zróżnicowaną cenę. Każda użytkowniczka ma swój gust, swoje preferencje oraz zróżnicowane potrzeby i oczekiwania. Z tego powodu artykuł jest zaledwie podpowiedzią. Jednak warto jest próbować różnych kosmetyków, aby ostatecznie wybrać swojego ulubieńca za najbardziej odpowiadającą nam cenę.