Taboo – recenzja gry towarzyskiej

Wszyscy fani kalamburów i miłośnicy imprez bez wątpienia zakochają się lub już zakochali w tej grze! Taboo jest doskonałym towarzyszem wszystkich domówek i zabaw ze znajomymi. Idealnie sprawdza się zarówno podczas rozkręconej imprezy, jak i w ramach rozpoczęcia zabawy oraz rozluźnienia towarzystwa. Oto recenzja gry i jej ocena.

Zawartość i wykonanie gry Taboo

Na pierwszy rzut oka widzimy poręczne pudełko, które bez problemu możemy zabrać ze sobą na domówkę do znajomych. W środku są następujące elementy: klepsydra, piszczałka, kość, instrukcja, notesik, podstawka i oczywiście karty. Karty są solidnie wykonane, z dosyć twardego materiału, a więc mogą śmiało przetrwać wiele imprez i nie są narażone na pomięcie, gdy w grze pojawiają się wielkie emocje. Wszystkie elementy są porządnie wykonane. Oprócz tego kart jest bardzo dużo i są atrakcyjne graficznie. Dzięki temu każda kolejna gra jest wciąż zaskakująca, przyjemna i twórcza.

Świetna zabawa nie do zastąpienia

Taboo można kupić już za około 100 zł. Jest to cena adekwatna do wysokiej jakości wykonania, a także do wartości rozrywkowej, jej oryginalności i atrakcyjności.

Zabawa polega na tym, że uczestników dzieli się na dwie drużyny. Najlepiej, jeśli w jednej drużynie będą co najmniej 3 osoby. Kolejno w każdej turze wychodzi jedna osoba z drużyny i opisuje hasło z karty (z pola o wybranym kolorze), nie używając przy tym wyrazów znajdujących się poniżej. Aby zachować pełną kontrolę, pilnuje tego jedna osoba z drużyny przeciwnej. Pozostałe osoby z drużyny występującego zgadują hasło. Każda tura liczy tyle czasu, ile potrwa przesypanie klepsydry. Wygrywa ta drużyna, która odgadnie najwięcej haseł podczas wszystkich rund. W zabawie wyjątkowe jest to, że haseł nie trzeba opisywać zgodnie z ich definicją. Gra wykorzystuje skojarzenia oraz wspólne konteksty, dzięki czemu pozwala ludziom lepiej się poznać, a także zacieśnia więzi.

Jeżeli zwykłe reguły nie wystarczą albo gra przestaje angażować uczestników, można użyć dołączonej kostki. Kostka wprowadza nowe zasady i wzbogaca funkcjonujące reguły. W ten sposób wywoływane są jeszcze większe emocje, a gra sprawia jeszcze większą radość.

Taboo to jedna z obowiązkowych gier, które powinny znajdować się na najlepszych imprezach! Zdecydowanie zasługuje na swoją cenę i bez wątpienia należy do klasyki gier towarzyskich.