toyota

Zalety samochodów marki Toyota

Samochody japońskiej marki Toyota od wielu już lat cieszą się niezwykłą popularnością wśród użytkowników, a sama marka w wielu zestawieniach podawana jest jako przykład wysokiej jakości, niezawodności i trwałości. Największą jednak zaletą samochodów Toyota jest bardzo szeroki wybór modeli, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego rodzaju użytkowników.

Wysoka jakość za rozsądną cenę

Tym czym najbardziej wyróżniają się samochody Toyoty to bardzo wysoka jakość wszystkich wykorzystywanych do jej produkcji komponentów. Wszystkie prowadzone raporty trwałości poszczególnych marek samochodów od wielu już lat stawiają Toyotę za wzór niezawodności. Jak tłumaczy nasz rozmówca z salonu Czajka-Auto – Wysoka jakość samochodów Toyoty sprawia, że samochody te są równie chętnie kupowane na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Klienci, którzy poszukują samochodów używanych po prostu wiedzą, że kupując kilkuletnią Toyotę nie będzie się ona wiele różnić od samochodu fabrycznie nowego.

Nowe technologie

Drugą bardzo ważną cechą japońskiej marki jest innowacyjność. To właśnie Toyota jest prekursorem w oferowaniu szerokiemu odbiorcy samochodów z napędem hybrydowym. Pierwszym masowo wytwarzanym na świecie samochodem, w którym połączono napęd spalinowy z napędem elektrycznym była Toyota Prius, która trafiła na rynek już w 1997 roku, czyli na długo przed rozpoczęciem w światowej motoryzacji trendów związanych ze świadomością ekologiczną. W drugiej dekadzie XXI wieku klienci Toyoty, oprócz nowych generacji modeli z rodziny Prius, mogą także wybrać hybrydowe modele Toyoty Auris, Toyoty Yaris oraz Toyoty Rav4.

Kolejną innowacją oferowaną przez Toyotę jest pierwszy na świecie seryjnie produkowany model samochodu z napędem wodorowym – Toyota Mirai. Póki co auto dostępne jest w sprzedaży jedynie w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Danii, ale jeszcze w 2016 roku zapowiedziano jego sprzedaż także w takich krajach, jak Holandia, Szwecja, Belgia i Norwegia.

Marka kompletna

Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami nowych technologii, czy na pierwszym miejscu stawiamy niezawodność auta, samochody Toyota z pewnością sprostają naszym wymaganiom. Jeśli chcą Państwo kupić samochód używany, warto znaleźć miejsce, w którym będziecie mieć pewność jakości kupowanego auta oraz przejrzystości dokonywanej transakcji. Takim miejscem jest z pewnością salon aut używanych Czajka-Auto w Bytomiu i Chorzowie.