volvo

Zalety aut Volvo

Współczesny rynek motoryzacyjny ma bardzo dużo do zaoferowania bez względu na to, czy planujemy zakup nowego czy używanego samochodu. Decyzja o wyborze marki jest niewątpliwie trudna, jednak naszym zdaniem najlepszą propozycję zawsze przedstawia Volvo.

Volvo jest szwedzką marką, której tradycja sięga początków XX wieku – opowiada nasz rozmówca z salonu INTER-CAR BIELANY. Od samego początku stanowi mocną konkurencję dla najbardziej uznanych światowych producentów samochodów, takich jak Mercedes, Audi czy BMW. W Polsce Volvo wciąż traktowane jest jako auto dla koneserów, a mniejsza w stosunku do wymienionych marek popularność jest wynikiem bardzo stonowanej, specyficznie skandynawskiej stylistyki. Co przekonało nas do tej egzotyki z Północy?

Volvo to bezpieczeństwo

Jasne, wszystkie produkowane dziś samochody muszą spełniać standardy bezpieczeństwa, ale Volvo to zdecydowanie coś więcej. Samochody Volvo nie tylko spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa pasażerów, ale też poszukują rozwiązań, które będą chronić innych uczestników ruchu i środowisko.

Takie podejście towarzyszy projektantom od samego początku: właśnie w tych samochodach w latach 50. pojawiły się pierwsze trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, a kilka lat temu projektanci Volvo jako pierwsi stworzyli samochód z poduszkami bezpieczeństwa dla… pieszych! Zaawansowane elektroniczne systemy detekcji to sprawa oczywista w samochodach, które pod względem bezpieczeństwa zawsze wyprzedzają epokę.

Niezawodny wiking

Jeśli szukasz samochodu używanego, a od Volvo odstrasza cię ewentualna trudność ze znalezieniem części zamiennych, bez obaw. Kupując auto od sprawdzonego dealera masz pewność, że wiążesz się z bezwypadkowym modelem, a w takim przypadku Volvo nie może cię zawieść. Wspomniane wcześniej bezpieczeństwo wynika m.in. z niezawodnej jakości samochodów, a uszkodzenie ich wymaga poważnego wysiłku. O jakości aut Volvo decyduje bezawaryjna jazda przez długie lata.

Volvo to klasa sama w sobie

Owszem, samochodem Volvo możesz się rozpędzić i nawet driftować, ale jak dotąd marka nie budzi skojarzeń z agresywnym stylem jazdy – zauważa specjalista z INTER-CAR BIELANY. Eleganckie, ale stonowane bryły samochodu preferowane są przez wyważonych ludzi sukcesu, którzy tym sukcesem nie muszą się chwalić, za to lubią korzystać z możliwości eleganckiego luksusu, na jaki sobie zapracowali.

Stąd właśnie wynika wada, o której też należy wspomnieć. W samochodach Volvo nie można szukać wymyślnych gadżetów. Owszem, są tu wszystkie nowinki techniczne i udogodnienia, tyle że dyskretnie wkomponowane w eleganckie wnętrze. Wychodzi więc na to, że nie ma co liczyć na szpan. Ale czy to na pewno wada?