rejestratory samochodowe

Rejestratory samochodowe temperatury i wilgotności z drukarką

Ładunki takie jak łatwopsująca się żywność, leki oraz zwierzęta rzeźne i hodowlane powinny być przewożone w specjalnych pojazdach, wyposażonych w technologie umożliwiające zachowanie odpowiednich warunków wewnątrz kontenera transportowego – chodzi przede wszystkim o temperaturę i poziom wilgotności powietrza. W celu ułatwienia kontroli nad pracą tych urządzeń w ciężarówkach transportowych powszechnie montowane są rejestratory temperatury i wilgotności.

Czym jest rejestrator temperatury i wilgoci?

Bardzo dobrym przykładem do omówienia budowy i funkcji rejestratora temperatury i wilgotności są urządzenia z serii Loggicar, produkowane przez firmę Mikster Industrial Technology. Swoim wyglądem Loggicar przypomina niewielką kasę fiskalną. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do odczytywania bieżących warunków, panujących wewnątrz kontenera, w który przewożone są towary. Do rejestratora można bezprzewodowo podłączyć do czterech czujników LCRT(H)-01, zbierających odczyty temperatury i wilgotności – czujniki te montuje się w dowolnym miejscu kontenera (np. na wlocie i wylocie parownika) lub skierować do mierzenia temperatury przewożonego produktu, są one dodatkowo wyposażone w funkcję rejestracji zmian w stanie kontenera, (np. otwierania drzwi). Montaż rejestratora i czujników jest bardzo prosty, całość zajmuje zaledwie kilka minut.

Drukarka raportów

Odbiorcy przewożonych towarów często chcą mieć wgląd do rejestrów temperatury i wilgotności. Loggicar posiada wbudowaną drukarkę, która umożliwia drukowanie raportów. Funkcjonalność ta jest również bardzo przydatna w przypadku kontroli weterynaryjnej podczas transportu żywych zwierząt.

Zasilanie urządzenia

W czasie jazdy rejestrator zasilany jest z akumulatora ciężarówki poprzez gniazdo zapalniczki. Posiada jednak również wbudowaną baterię, która zapewnia funkcjonowanie urządzenia przez 24 godziny non stop – dzięki temu pozwala bezproblemowo kontrolować odczyty również podczas postojów w trasie.

Seria Loggicar obejmuje produkty: Loggicar-R oraz Loggicar-C. Każdy z nich wyposażony jest w bardzo proste i intuicyjne oprogramowanie Loggisoft LC, pozwalające na odczyt bieżących wartości temperatur oraz drukowanie zapisanych danych.