Recenzja czytnika E-booków Amazon Kindle Touch 2014 (z reklamami)

Miłośnicy książek i gorliwi czytelnicy nie obędą się bez nowinki technologicznej, jaką są czytniki E-booków. Są one wielkim udogodnieniem – lekki i płaski czytnik zastępuje grube i ciężkie książki oraz jest świetnym rozwiązaniem problemu uciążliwego wypożyczania w odległych bibliotekach na ograniczony czas. Powodów zakupu czytnika jest znacznie więcej. Przeczytasz o nich w recenzji czytnika E-booków Amazon Kindle Touch 2014 w wersji z reklamami.

Dlaczego warto zamienić książkę na czytnik Kindle?

Jedną z zalet książek, która wyróżnia je od komputerów, jest bezpieczeństwo dla wzroku. Oczy nie męczą się tak jak od komputera. I właśnie zamysłem producentów czytników jest zagwarantowanie tego bezpieczeństwa. Ekran czytnika przypomina czystą kartkę papieru (jest to tzw. technologia e-papieru, czyli e-ink), nie zagraża nam żadne promieniowanie ani niezdrowe światło, dlatego nasz wzrok nie męczy się. W związku z tym, podobnie jak do czytania książek nocą, do korzystania z czytnika w ciemności potrzebujemy dodatkowego oświetlenia. Czytnik ma zatem tę wadę, że nie jest podświetlany.

Dodatkową zaletą, która przekonuje do zamiany książki na czytnik jest przydatność w podróży. Lekki czytnik nie zajmie dużo miejsca w torbie, a zmieści mnóstwo plików tekstowych. W przypadku książek musielibyśmy zdecydować się na jedną lub kilka tytułów, które zmieścilibyśmy w naszym bagażu.

Czytnik jest również niezastąpiony dla osób pracujących naukowo, studentów i uczniów. Możliwość robienia notatek oraz korzystania z urządzenia jak ze skoroszytu to zdecydowane ułatwienie w pracy.

Cechy czytnika E-booków Amazon Kindle Touch 2014

Opis cech fizycznych urządzenia plasuje je na wysokim poziomie. Czytnik wyświetla grafiki bez kolorów, a wszystkie obrazy są w odcieniach szarości.

Sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas długich wyjazdów. Długa żywotność baterii umożliwia cieszyć się funkcjonalnością bez troski o ograniczenia. Bateria bowiem trzyma nawet kilka tygodni!

Duża pojemność pamięci pozwala przechowywać na urządzeniu mnóstwo plików tekstowych. Tekst jest bardzo wyraźny, możliwe są także podstawowe operacje na nim, na przykład podświetlenie fragmentów tekstu, dodawanie własnych notatek czy oznaczanie zakładek w książce. Strony przewija się delikatnym muśnięciem palca.

Ogromne znaczenie ma dostęp do Wi-Fi – ułatwia pracę oraz użytkowanie urządzenia. Dzięki niemu z łatwością można pobierać pliki przez Internet czy przesyłać książki drogą mailową.

Innym atutem jest dostęp do publikacji anglojęzycznych oraz słowników, np. Oxford Dictionary of English.

Trzeba przyznać, że samo wykonanie czytnika jest bardzo dopracowane, solidne i wygodne. Zaokrąglone kanty, mocna obudowa i lekkość sprawiają, że korzystanie jest komfortowe, przyjemne i bezpieczne.