garaze metalowe

Rodzaje garaży metalowych

Niski koszt budowy tzw. „blaszaka” oraz brak skomplikowanych wymogów prawnych związanych z wzniesieniem go na posesji, to główne czynniki wpływające na popularność tego rodzaju garaży. Jednak zalet jest znacznie więcej.

Kiedy zależny nam na szybkim wzniesieniu pomieszczenia, które skutecznie będzie chronić auto i nie chcemy przeznaczyć na ten cel zbyt wygórowanych kwot, metalowy garaż jest najlepszym rozwiązaniem – przekonuje ekspert z firmy Kelmet. Jakie rodzaje blaszaków dostępne są obecnie na rynku, czym kierować się podczas wyboru i jakie korzyści możemy zyskać budując taki garaż?

Rodzaje blaszaków – typy dachów

Podstawowy podział garaży metalowych opiera się na różnicach w konstrukcji dachu. Klienci mogą wybierać klasyczne dachy dwuspadowe lub jednospadowe w tył/przód albo w lewo/prawo. Decyzja o rodzaju spadku dachu garażu powinna uwzględniać indywidualne warunki terenu oraz ewentualną konieczność usuwania śniegu zimą. Choć dach o pojedynczym spadku jest bardziej ekonomiczny, to właśnie dwuspadowy będzie łatwiejszy w utrzymaniu.

Rodzaje bram garaży metalowych

Kolejna klasyfikacja blaszaków opiera się na rodzaju zastosowanej bramy. Obecnie największą popularnością wciąż cieszą się garaże blaszane z bramami dwuskrzydłowymi, jednak bardzo wygodną alternatywą, szczególnie na posesjach o niewielkiej powierzchni są bramy uchylne, otwierane do góry.

Nieograniczona różnorodność blaszaków

Wymienione wyżej kryteria pozwalają na ogólną charakterystykę budowli, jaką jest garaż blaszany, nie wyczerpują jednak wszystkich możliwości konstrukcyjnych przy budowie. Łatwość budowy konstrukcji metalowych pozwala na nieograniczoną wręcz dowolność w projektowaniu garaży blaszanych – wyjaśnia nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Kelmet.

Osoby, które nie znajdują satysfakcjonującej propozycji wśród standardowych rozwiązań mogą zdecydować się na garaż projektowany indywidualnie na zamówienie. Takie garaże mają dowolne wymiary, zapewniające warunki dla parkowania nawet kilku samochodów. Codziennością branży jest stawianie blaszaków z oknami, dodatkowymi drzwiami, z blachy ocynkowanej lub w rozmaitych kolorach.