Zepsuty reflektor ksenonowy naprawa

Zepsuty reflektor ksenonowy to nie koniec świata – komu zlecić naprawę?

Reflektory ksenonowe charakteryzują się naturalną barwą światła, która jest podobna do światła słonecznego. Dzięki temu doskonale oświetlają drogę i zapewniają dobrą widoczność. Ponadto są one wyposażone w system samopoziomowania i oczyszczania. Niestety z biegiem czasu ksenony mogą matowieć i gorzej oświetlać drogę. Poniżej sprawdzamy, gdzie oddać uszkodzone reflektory ksenonowe do naprawy i na czym polega ich regeneracja.

Jakie są najczęściej spotykane uszkodzenia reflektorów ksenonowych?

Reflektory ksenonowe mają specjalną konstrukcję, która umożliwia dokładne oświetlenie jezdni bez oślepiania innych użytkowników drogi. Są one wyposażone w mechanizm samopoziomujący, który dostosowuje poziom światła do obecnych warunków drogowych. Co więcej, często mają one wbudowany system oczyszczania, dzięki któremu światło ksenonowe świeci w jedną stronę.

Niestety niekiedy może się zdarzyć sytuacja, w której reflektory ksenonowe zaczną słabiej świecić lub zmienią swoją barwę. Najczęściej jest to spowodowane uszkodzeniem palnika lub wypaleniem reflektora. Innym rodzajem uszkodzeń ksenonów może być też matowienie kloszy reflektorów i odbłyśników. Czasem zdarza się, że reflektor ksenonowy całkowicie przestaje działać. W takiej sytuacji przyczyną może być usterka bezpiecznika, a niekiedy awaria zapłonnika.

Należy pamiętać o tym, że zniszczone reflektory ksenonowe zawsze można oddać do naprawy. Jedną z firm, która zajmuje się regeneracją i naprawą reflektorów, jest firma TMC Regeneracja reflektorów i zderzaków.

Na czym polega naprawa reflektorów ksenonowych?

W przypadku, gdy reflektory ksenonowe zaczynają gorzej świecić, a ich klosze matowieją, warto je oddać w ręce specjalistów firmy, takiej jak TMC, specjalizującej się w naprawie reflektorów. Na samym początku pracownicy firmy sprawdzają stopień uszkodzenia, a następnie podejmują decyzję o sposobie naprawy reflektorów ksenonowych.

Niekiedy wystarczająca może okazać się jedynie wymiana poszczególnych elementów reflektora, co często jest mniej kosztowne niż zakup nowego reflektora. W sytuacji, gdy klosz uległ zmatowieniu, wówczas pomocna może okazać się usługa regeneracji reflektorów.

Regeneracja polega na dokładnym myciu reflektorów, które następnie są szlifowane i odtłuszczane. Kolejnym etapem jest lakierowanie i zabezpieczanie powierzchni lampy. Dobrym pomysłem może okazać się również polerowanie kloszy reflektorów, dzięki czemu możliwe jest usunięcie zżółknień i przywrócenie przejrzystości. Wpływa to także na poprawę widoczności i zapewnia wyższe bezpieczeństwo na drodze.

Materiał partnera