lusterko zabezpieczone taśmą

Zastosowanie taśm montażowych w motoryzacji

Jako że taśmy montażowe występują w najróżniejszych wymiarach oraz mogą być wykonane z różnych materiałów, świetnie sprawdzają się między innymi w motoryzacji. Są wyjątkowo odporne na trudne warunki atmosferyczne, zmienne zakresy temperatur oraz można przyklejać je nawet do szorstkich powierzchni. Dowiedz się, jakie są zastosowania taśm montażowych w motoryzacji.

Do czego służą taśmy montażowe w motoryzacji?

Ponieważ taśmy montażowe występują zarówno w wersji jedno, jak i dwustronnej można znaleźć im wyjątkowo wiele zastosowań. W motoryzacji wykorzystywane są najczęściej do zespalania ze sobą niewielkich elementów metalowych, przyklejania lusterek czy czujników, mocowania tapicerki oraz i innych części samochodowych.

Świetnie sprawdzają się także do zabezpieczania powierzchni auta przed uderzeniami w momencie otwierania drzwi np. na parkingu. Taśmy montażowe do listew samochodowych to sposób na tworzenie trwałych połączeń bez potrzeby uszkadzania powierzchni, do której chcemy przymocować różne elementy. Często służy to również podniesieniu walorów estetycznych samochodu poprzez zamocowanie kolorowych dekoracji wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Zastosowania taśm montażowych

Wśród innych niż wspomniane zastosowań taśm montażowych można wymienić:

  • szanse przytwierdzania stałego lub tymczasowego uszkodzonych elementów,
  • zabezpieczanie pęknięć, rys i innych usterek do czasu wizyty u mechanika,
  • izolowanie i wygłuszanie, a także zabezpieczanie klimatyzacji,
  • możliwość uszczelnienia oraz bezpiecznego rozkładania naprężeń i uderzeń,
  • osłanianie i łączenie kabli elektrycznych w samochodzie.

Taśmy montażowe do zastosowań w motoryzacji można znaleźć przykładowo w asortymencie marki Pakart, która specjalizuje się w akcesoriach montażowych dla różnych branż. Ponieważ taśmy tego rodzaju przeważnie stosuje się zarówno w środku pojazdu, jak i na zewnątrz, nie trzeba obawiać się o to, że odpadną podczas czyszczenia w myjni samochodowej.

Zalety stosowania taśm montażowych

Jedną z zalet taśm montażowych jest ich niebywała uniwersalność. Oprócz tego, że warto posiadać je w warsztacie, bardzo dobrym pomysłem może okazać się wożenie ich w samochodzie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne. Sprawdzą się również w wielu codziennych zastosowaniach. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne i mogą być z powodzeniem stosowane na najróżniejszych materiałach takich jak szkło, metal czy tworzywa sztuczne. Przy tym wszystkim, są rozwiązaniem, które nie generuje zbyt dużych wydatków. Ich cena w porównaniu do ilości zastosowań jest wyjątkowo niska.

Materiał partnera