Serwisowanie naczep samochodowych

Zasady serwisowania naczep samochodowych

W transporcie samochodowym poza pojazdami wykorzystywanymi do przewożenia towarów ważne są także naczepy. Aby przejazd odbywał się bez żadnych zakłóceń, należy oddawać je do serwisowania. Sprawdzanie stanu naczep i usuwanie ewentualnych usterek ma kluczowe znaczenie dla transportu. Do serwisu najlepiej jest oddawać za jednym razem samochody i naczepy. Wiele warsztatów samochodowych oferuje w takich sytuacjach zniżki.

Gdzie naprawić naczepę samochodową?

Większość warsztatów samochodowych zajmuje się wyłącznie serwisowaniem i naprawą mniejszych pojazdów. Znalezienie ośrodka, który naprawia TIR-y, może okazać się dosyć trudne. Warsztaty tego typu powinny dysponować przede wszystkim dużo większą przestrzenią użytkową niż te standardowe. Gdzie szukać pomocy w razie potrzeby? Eksperci podpowiadają.

Profesjonalne usługi w zakresie serwisowania samochodów ciężarowych i naczep oferuje firma Bosch Car Service. Podobnie jak w standardowym warsztacie samochodowym, pracownikach przeprowadzają:

  • diagnostykę komputerową,
  • naprawy zawieszenia,
  • naprawy rozruszników i alternatorów,
  • naprawy ogrzewania postojowego,
  • naprawy układów klimatyzacji,
  • serwis ogumienia,
  • wymianę klocków hamulcowych,
  • wymianę oleju,
  • wymianę i wulkanizację opon.

Jak widać, pod tym względem usługi jednego i drugiego ośrodka niewiele się od siebie różnią. Podstawowymi różnicami są jednak kwalifikacje pracowników, miejsce, jakim dysponuje warsztat oraz ceny jego usług.

Jak powinien wyglądać profesjonalny serwis naczep samochodowych?

Serwisowanie naczep samochodowych jest o wiele bardziej wymagającym zadaniem niż naprawa pojazdów osobowych. Pracownicy warsztatu zajmującego się serwisem ciężarówek muszą mieć odpowiednie umiejętności, kwalifikacje i wiedzę. Firma powinna także dysponować specjalistycznym zapleczem technicznym.

Klienci warsztatów samochodowych zajmujących się serwisowaniem naczep cenią sobie przede wszystkim sprawne i szybkie przeprowadzenie usługi. Wiele firm oferuje także naprawę z dojazdem, co jest dodatkowym atutem. Warsztaty samochodowe serwisujące naczepy często oferują części wymienne, które są tańszą alternatywą nowych elementów. Dzięki nim naprawa naczep ma o wiele niższy koszt. Regenerowane części praktycznie niczym nie różnią się od tych kupowanych prosto od producenta, a mechanicy wiedzą, jakie mają wady. W tym przypadku lepiej jest postawić na sprawdzone elementy naczep, które charakteryzują się dłuższą żywotnością i wytrzymałością. Dzięki nim pojazd będzie służył kierowcy zdecydowanie dłużej.

Materiał partnera