silnik na stole podnośnym

Zalety zastosowania jezdnych stołów podnośnych w warsztatach

Wykonywanie prac warsztatowych może być prostsze, jeśli korzysta się przy nich z odpowiedniego wyposażenia. Dobrze dobrany sprzęt może znacznie przyspieszyć realizację poszczególnych zadań, a także zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika i zapobiec uszkodzeniu naprawianych czy wytwarzanych podzespołów lub konstrukcji. Podnosi także komfort pracy oraz jej ergonomię poprawiając wydajność. Znakomitym rozwiązaniem są warsztatowe stoły jezdne podnośne.

Do czego mogą służyć stoły jezdne podnośne?

Z warsztatowych stołów jezdnych podnośnych korzysta się w przypadku pracy z podzespołami o większej masie, które produkuje się, naprawia albo modernizuje. Dobrym przykładem mogą być duże silniki elektryczne, a także jednostki spalinowe, skrzynie biegów, pompy lub kompresory o znacznej masie. Dzięki zastosowaniu stołu można je stosunkowo łatwo umieścić na wysokości ułatwiającej wykonywanie niezbędnych czynności, precyzyjnie pozycjonując platformę roboczą. Bardzo dużą zaletą jest także możliwość swobodnego przemieszczania podzespołów ze stanowiska montażu i demontażu do miejsca, w którym będą prowadzone dalsze prace. W ten sposób można łatwo transportować elementy między różnymi używanymi maszynami. Stosowanie stołów jezdnych podnośnych pozwala na równoczesną pracę z kilkoma podzespołami, co przydaje się np. w oczekiwaniu na potrzebne części czy podczas poddawania elementów kolejno tym samym procesom technologicznym.

Jak są zbudowane stoły jezdne podnośne?

Konstrukcja stołów jezdnych podnośnych przypomina budowę podnośnika nożycowego. Platforma robocza jest unoszona dzięki siłownikowi hydraulicznemu, zwykle napędzanemu pompą obsługiwaną ręcznie lub z użyciem nożnych pedałów. Jest to możliwe za sprawą mechanizmu w formie połączonych ze sobą liter X. Ich dolne i górne wierzchołki po jednej stronie są zamocowane do ramy stanowiącej podstawę oraz platformę roboczą na obrotowych sworzniach, a przeciwległe poruszają się po specjalnych prowadnicach. Odsuwane od siebie opuszczają platformę, zbliżane – unoszą ją w górę. Za możliwość jazdy odpowiadają kółka obrotowe z hamulcami osadzone w ramie. Daje to możliwość łatwego manewrowania oraz stabilnego unieruchamiania stołu.

Szeroką gamę warsztatowych stołów jezdnych podnośnych można znaleźć w ofercie firmy Wolsen. Specjalizuje się ona w sprzedaży wyposażenia warsztatowego do różnych zastosowań, jak również maszyn do obróbki metalu i drewna, jak również urządzeń pneumatycznych i sprzętu czyszczącego. Wśród asortymentu znajdują się ponadto artykuły dla spawalnictwa oraz wyroby metalowe.

Materiał partnera