samochód

Zalety wynajmu samochodów

W dzisiejszych czasach brak samochodu lub jego nagła awaria nie są już problemem. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz posłużyć się własnym autem, z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów. Ich oferta jest bardzo bogata, zarówno w zakresie proponowanych pojazdów, jak i form oraz możliwości wypożyczenia czterech kółek. Jakie są najważniejsze zalety wynajmu auta?

Wypożyczalnie aut cieszą się w Polsce coraz większą popularnością ze względu na szereg czynników. Wynajem samochodu to bowiem wygodny i atrakcyjny finansowo sposób rozwiązania problemu, jakim jest nagły brak auta. Przyjrzyjmy się, jakie są jego zalety.

Różnorodność floty

W ofercie wypożyczalni samochodów, między innymi renomowanej wypożyczalni Tanieauto24 z Łodzi, znajdziemy pojazdy każdej marki, każdego modelu i każdego typu. Potrzebujesz większego kombi na rodzinny, weekendowy wypad? Eleganckiej limuzyny na spotkanie z klientem? A może sportowego coupé, aby poczuć odrobinę wolności na górskich serpentynach? Te i wiele innych modeli oferują swoim klientom wypożyczalnie, wychodząc naprzeciw ich potrzebom i dopasowując się do każdego gustu oraz potrzeb. Możemy mieć również pewność, że wynajmowane auto będzie w pełni wyposażone. Znajdzie się w nim min. tempomat, centralny zamek, komputer pokładowy, klimatyzacja oraz poduszki powietrzne.

Wynajem krótko i długoterminowy

Kolejną zaletą wynajmu samochodu jest elastyczność w zakresie ustalenia długości okresu najmu, rozpoczynając od kilku godzin, a kończąc na kilkunastu miesiącach. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Wynajem krótkoterminowy najczęściej wybierają osoby, których auto uległo awarii, a muszą się przemieścić w określone miejsce. Taki najem bywa również doskonałą alternatywą dla taksówki, kiedy przyjeżdżamy do danego miasta na cały dzień w celach biznesowych lub spotkań z kontrahentami. Dzięki niemu jesteśmy bardziej mobilni i niezależni. Omawiane rozwiązanie idealnie sprawdza się także, kiedy chcemy wypożyczyć samochód w celach turystycznych. Do zalet takiego rozwiązania należą małe koszty finansowe, natychmiastowa dostępność auta, minimum formalności, różne modele aut do wyboru, a nawet, w niektórych przypadkach, możliwość zwrotu samochodu w innym miejscu, niż to, w którym nastąpiło jego wypożyczenie.

Z kolei najem długoterminowy przeznaczony jest głównie dla dużych, średnich i małych firm, które nie dysponują własną flotą, bądź chcą ograniczyć koszty, związane z utrzymywaniem pojazdu. Zaletą wynajmu auta jest wówczas łatwość ustalenia kosztów, związanych z miesięcznymi ratami oraz eksploatacją pojazdu, dzięki czemu od samego początku można zaplanować w budżecie firmy odpowiednie środki, przeznaczone na flotę. Ponadto liczy się możliwość dostosowania pojazdu do własnych potrzeb oraz możliwość wymiany pojazdów na nowe, po okresie wynajmu. Co równie ważne dla właścicieli firm, taki wynajem auta nie ogranicza ich zdolności kredytowej.  

Wszystko w pakiecie

Kolejną zaletą wynajmu pojazdu jest brak problemów z serwisowaniem oraz ubezpieczeniem auta, bowiem te obowiązki spoczywają na firmie wynajmującej. Wypożyczalnie aut zapewniają pełną obsługę samochodu przez 24 godziny na dobę, łącznie z pakietem Assistance.

Niezależnie od powodu, który skłonił nas do poszukiwania samochodu, warto zajrzeć do najbliższej wypożyczalni aut. Tam z pewnością znajdziemy rozwiązanie naszego kłopotu.

Materiał partnera