Zakup samochodu u autoryzowanego dealera

Zakup samochodu u autoryzowanego dealera – dlaczego warto?

Używany samochód kupimy w wielu miejscach: komisach samochodowych, na giełdzie, przez internet lub ogłoszenia w prasie. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że auto, które kupujemy jest w pełni sprawne, zdecydujmy się na zakup samochodu u autoryzowanego dealera. On także doradzi nam, jaki model wybrać. Dlaczego jeszcze warto skierować kroki do salonu?

Nowe auto to bardzo poważna inwestycja i zazwyczaj ogromny wydatek, na który nie wszystkich stać. Chociaż salony dealerskie kojarzą się głównie z nowymi samochodami, część z nich prowadzi także sprzedaż pojazdów używanych. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na samochodowe giełdy czy komisy, na których sprzedawany towar nie zawsze jest odpowiednim stanie lub na przysłowiowe kupowanie „auta w worku” przez Internet bądź ogłoszenie w prasie. Dlaczego warto kupić samochód u autoryzowanego dealera?

Liczy się historia

Podczas kupowania samochodu zawsze należy sprawdzić jego historię. Dealer samochodowy będzie potrafił odpowiedzieć na każde nasze pytanie w tym zakresie i nic nie powinno go zaskoczyć. Sprawdza on bowiem dokładnie każde auto przed zakupem; jeśli jego stan techniczny jest bardzo zły, jeśli jego pochodzenie i przeszłość są niejasne, wówczas dealer nie nabędzie takiego auta. Aby wyeliminować ryzyko, dealerzy najczęściej skupują auta, zakupione wcześniej jako nowe w polskich sieciach dealerskich. Szczególnie polecanym przez klientów jest autoryzowany dealer Volvo Car z Warszawy.

Formalności w jednym miejscu

Kupując auto u dealera, oszczędzamy nasz cenny czas. W przypadku zakupu pojazdu z innego źródła czeka nas jeszcze nie tylko jego sprawdzenie pod kątem technicznym, lecz również szereg formalności do załatwienia, takich jak na przykład rejestracja i zakup ubezpieczenia. Kupno auta w salonie rozwiązuje powyższe problemy. Przed ostatecznym zakupem, auto przechodzi szczegółowy przegląd w autoryzowanej stacji obsługi, która działa przy salonie. Fachowcy sprawdzą najważniejsze podzespoły pojazdów oraz najbardziej eksploatowane części. Wymienione zostaną płyny hamulcowy, chłodzący oraz olej. W większości salonów działają także autoryzowani agenci ubezpieczeniowi, którzy bezpośrednio po zakupie samochodu, wybiorą dla nas najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia.

Ważny jest klient

Zakup auta u autoryzowanego dealera wiąże się z szeregiem udogodnień, z których nie skorzystalibyśmy, kupując auto na giełdzie czy przez Internet. Przede wszystkim otrzymujemy gwarancję na samochód, dzięki czemu mamy pewność, że jest on w doskonałym stanie technicznym. Ponadto mamy możliwość rozłożenia płatności na raty, niekoniecznie gotówką, a w niektórych przypadkach nawet ubiegania się w salonie o częściowy kredyt, dzięki współpracy dealerów z bankami. W końcu ważna jest różnorodność oferowanych aut pod względem marki, klasy czy wyposażenia. W ofercie dealerów znajdziemy także szczególnie atrakcyjne auta poleasingowe lub od klientów indywidualnych, zostawiających je w ramach rozliczenia podczas zakupu nowego pojazdu.

Materiał partnera