Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe samochodu – skuteczne!

Każdego roku z polskich ulic i parkingów znikają samochody różnych marek. Niestety, większości z nich nie udaje się odzyskać. Skradzione auto niemal natychmiast jest rozmontowane na części. Warto więc zdecydować się na zabezpieczenie pojazdu nim będzie na to za późno.

Skuteczne zabezpieczenie auta

Złodzieje mają coraz lepsze sposoby na kradzież samochodu. Na szczęście dostępne są skuteczne zabezpieczenie auta, które uniemożliwiają przywłaszczenie cudzego mienia.

Kierowcy korzystają z różnych rozwiązań, wśród nich wymienić możemy:

  • Autoalarm – jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest autoalarm, który nie oszukujmy się, nie jest za bardzo skuteczny. Autoalarm, poza robieniem hałasu na niewiele się zda.
  • Blokady kierownicy – dostępne są też różnego typu blokady montowane na kierownicy. Niestety, taka blokadę złodziej może szybko zniszczyć, na przykład przepiłować kierownicę, zdjąć blokadę a następnie odjechał cudzym samochodem.
  • GPS – dzięki lokalizatorom GPS właściciel może szybko zlokalizować auto. Niestety, złodzieje dysponują urządzeniami, które zagłuszają wysyłany sygnał, a to sprawia, że pojazdu nie da się zlokalizować.

Niedzwiedz-lock.pl – oferta

logogo21.png

Firmą, która oferuje różnego typu zabezpieczenia aut przed kradzieżą jest Niedzwiedz-lock.pl. W ofercie wspomnianej firmy dostępne są:

  • Blokady skrzyń biegów – to zabezpieczenie mechaniczne, które jest montowane w nadwoziu samochodu i uniemożliwia poruszania drążkiem skrzyni biegów. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku aut z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Montaż takiego zabezpieczenia nie generuje wysokich kosztów, a może okazać się bardzo dobrą inwestycją.
  • Blokada kierownicy – taka instalacja, za pomocą mechanicznego systemu blokującego unieruchamia kierownicę. Na tego typu rozwiązanie mogą jednak zdecydować się tylko właściciele samochodów w elektronicznie sterowaną skrzynia biegów. Montaż blokady w żaden sposób nie ingeruje w design samochodu, blokada staje się integralną częścią kolumny kierowniczej, a całość wygląda estetycznie. Warto tutaj dodać, że prace montażowe trwają kilka godzin, demontaż jest jeszcze bardziej czasochłonny i wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Są to zabezpieczenie montowane na stałe w samochodzie, zabezpieczenia, z którymi żaden złodziej sobie nie poradzi.

Na koniec

Porządnych i w prawidłowy sposób zamontowanych zabezpieczeń złodziej nie będzie w stanie zdemontować. Demontaż takich instalacji wymaga użycia specjalistycznych, drogich urządzeń i jest bardzo czasochłonny. Złodziej, dla którego liczy się każda sekunda, i któremu zależy na tym, aby nikt to nie zauważył jest tutaj bez szans. Warto więc zdecydować się na zabezpieczenia przeciwkradzieżowe samochodu i uchronić się przed tak kosztowna stratą.

Materiał partnera