Wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu. Z limitem czy bez?

Wypożyczenie samochodu może być w wielu sytuacjach bardzo korzystnym rozwiązaniem. Jeśli nie dysponujesz własnym pojazdem lub nie spełnia on Twoich potrzeb w danym momencie, skorzystanie z usług wypożyczalni będzie wygodną opcją. Warto jednak mieć na uwadze, że firmy oferujące auta na wynajem często ustalają dobowy limit kilometrów, który możesz przejechać. Po jego przekroczeniu są naliczane opłaty dodatkowe.

Czym jest limit kilometrów?

Dobowy limit kilometrów zwykle dotyczy wynajmu długoterminowego, ale jest również spotykany w przypadku tego krótko- i średnioterminowego. W umowie wynajmu samochodu określany jest maksymalny dystans, jaki pojazd może pokonać w ciągu doby. Jeśli liczba kilometrów mieści się ustalonej normie, nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. Jeśli jednak przekroczysz limit, musisz dopłacić. Jak wyjaśnia pracownik firmy Zadworny Assistance z Olsztyna, takie ograniczenia są zamieszczane w umowie nie bez przyczyny. Wypożyczalnie samochodów chronią się w ten sposób przed nadmiernym wyeksploatowaniem pojazdów. Jeśli z wynajętego auta będzie korzystał przedstawiciel handlowy, który dziennie przejeżdża kilkaset kilometrów, poziom zużycia pojazdu znacząco wzrośnie ponad normę.

Czy wypożyczanie auta z limitem jest zawsze nieopłacalne?

Nie należy za wszelką cenę unikać wypożyczania samochodów z limitem kilometrów. Jest to korzystna opcja dla osób, które mają zamiar przemieszczać się w obrębie jednego miasta lub pokonywać niezbyt dalekie trasy. Limity są zwykle ustalane w taki sposób, by codzienna jazda na przykład od pracy i z powrotem nie powodowała naliczania dodatkowych opłat. Jeśli wypożyczasz pojazd tylko na kilka dni i nie planujesz dalekich podróży, kwestia limitu nie powinna stanowić dla Ciebie problemu. Warto jednak zawsze dokładnie zapoznać się z wszystkimi szczegółami umowy.

Dla kogo wypożyczenie bez limitu?

Opcja wynajmu samochodu bez limitu jest dedykowana przede wszystkim osobom, które mają duże potrzeby związane z eksploatacją pojazdu. Brak ograniczeń jest niezbędny w przypadku przedstawicieli handlowych i innych osób, które wykorzystują samochód intensywnie i regularnie. Wypożyczenie samochodu bez limitu jest również korzystnym rozwiązaniem, jeśli planujesz podróż turystyczną wynajętym samochodem. Brak ograniczeń pozwoli Ci zaplanować wycieczkę dokładnie tak, jak chcesz, bez obawy o dodatkowe koszty.

Usługę wypożyczenia auta bez limitu coraz częściej można znaleźć w ofercie firm z branży rent-a-car. Spora konkurencja w tym sektorze wymaga od przedsiębiorców wychodzenia naprzeciw potrzebom kierowców i proponowania im coraz korzystniejszych rozwiązań. Jeśli planujesz wynajem samochodu i nie wiesz, na jaki wariant się zdecydować, przede wszystkim weź pod uwagę to, jak często i na jak dalekie dystanse będziesz podróżować.

Materiał partnera