Wypożyczenie auta

Wypożyczenie auta z limitem kilometrów. Czy to się opłaca?

Wypożyczenie auta z limitem kilometrów to opcja współczesnego wynajmu. Większość obecnych na rynku wypożyczalni samochodów dysponuje rozbudowanymi cennikami usług. Stawki zależą od klasy samochodu oraz okresu czasu, na jaki jest zamawiany. Dodatkową opcją jest także wynajem auta z limitem kilometrów. W przypadku opcji z dziennym limitem 200 kilometrów wynajem samochodu jest jeszcze tańszy, niż przy standardowej ofercie. Na czym polega wynajem samochodu z dziennym limitem kilometrów?

Wypożyczenie auta z limitem kilometrów – charakterystyka

Na wynajem auta z limitem kilometrów decyduje się znaczna większość osób korzystających z wypożyczalni. Opcja ta jest doceniana zwłaszcza w przypadku wynajmu samochodów dostawczych np. podczas wycieczek lub transportu niewielkich grup za granicę.

Wypożyczenie auta z limitem kilometrów to rozwiązanie, które warto rozważyć, gdy codzienne, albo sporadyczne podróżowanie jest w niewielkim stopniu narażone na przekroczenie danej liczby kilometrów w cyklu. Jeśli więc podróże obejmują drogę na niewielkich dystansach, albo też (w przypadku wynajęcia pojazdu, jako auta służbowego) – regularnych wizyt za granicą i u kontrahentów zawsze w tym samym rejonie, opcja z limitem będzie idealnym rozwiązaniem.

Kwestia samego limitu bywa jednak nieodczuwalna, ponieważ jeśli wynosi on przykładowo 200 km dziennie, w przypadku wynajęcia na dwa dni, limit ten wzrasta do 400 km. W skali tygodnia jest to 1400 km, czyli tyle, co ze Szczecina do Krakowa, a następnie do Warszawy, Poznania i jeszcze trochę limitu kilometrów zostanie na odwiedzenie innych miast. Dzieje się tak, ponieważ 200 km to limit średniodobowy. Oczywiście wiele firm wychodząc naprzeciw klientom wynajmuje także auta z większymi limitami, nawet do 800 km na dobę. Firmy wynajmujące nie ingerują, ile kilometrów klient zrobi łącznie przez cały okres wynajmu. Wynajęcie samochodu z limitem kilometrów pozwala więc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dlaczego wypożyczenie samochodu z limitem kilometrów to dobre rozwiązanie?

Wypożyczenie auta z limitem kilometrów umożliwia spore oszczędności. Limit jest odległością, której pokonanie danej doby lub miesiąca nie będzie skutkowało dodatkowymi kosztami. Samochody z limitem kilometrów pozwalają na normalizację dziennego lub miesięcznego użytkowania danego pojazdu. Auta zyskują niewielki przebieg i umiarkowaną eksploatację.

Jak mówi pracownik wypożyczalni samochodów ODOTRANS oferującej wynajem aut z limitem kilometrówPrzebieg auta i jego umiarkowana eksploatacja to ważny argument przy wyborze wypożyczanego pojazdu. Bardzo istotną kwestią podczas wynajmu, jest przeliczenie, ile mniej więcej kilometrów zamierza się przejechać. Warto wykonać je, ponieważ umożliwi zaoszczędzenie już na etapie podpisania umowy. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj przekroczenie limitu przebiegu kosztuje niewiele, a oszczędności z tytułu wybrania opcji wynajmu z limitem są znaczne: przy tygodniowym wypożyczeniu to nawet 170 zł różnicy. Dokonując wyboru, warto także dopasować opcję (w zależności od planowanej liczby kilometrów) wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego lub długoterminowego.

Decydując się na wypożyczenie auta z limitem kilometrów, zaleca się wybór jedynie sprawdzonych firm oferujących takie usługi. Duży wybór oferowanych pojazdów i ich dobry stan techniczny to gwarancja bezpiecznej transakcji.

Materiał partnera