pęknięta szyba w samochodzie

Wymiana szyby w samochodzie z ubezpieczenia – gdzie i jak to zrobić?

Niekiedy może zdarzyć się sytuacja, w której szyba w samochodzie zostanie stłuczona bądź zarysowana. Wszelkie uszkodzenia szyby samochodowej, nawet najmniejsze pęknięcia wymagają natychmiastowej naprawy. W takim przypadku można sprawnie wymienić szybę w ramach ubezpieczenia w sprawdzonym serwisie. Poniżej sprawdzamy, na czym polega wymiana szyby z ubezpieczenia i gdzie warto to wykonać. Zachęcamy do lektury.

Co należy zrobić przed wymianą szyby w samochodzie?

Szyba jest niezwykle ważną częścią pojazdu, która zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. W przypadku nagłego wypadku jej zadaniem jest stawianie oporu ciśnieniu poduszki powietrznej i zapobieganie wypadnięciu kierowcy z samochodu. Niestety w wyniku wypadku szyba w samochodzie może zostać pęknięta bądź mocno uszkodzona. W takiej sytuacji powinno się ją jak najszybciej wymienić w ramach ubezpieczenia.

Należy jednak pamiętać o pewnych istotnych regułach. Nowa szyba, która będzie wstawiana do samochodu, musi być wyprodukowana przed producenta oryginalnych części zamiennych. Co więcej, niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że monter ma uprawnienia do wykonywania tego typu prac i korzysta ze sprawdzonego kleju.

Wyznacznikiem jakości danego producenta są między innymi certyfikaty, które dodatkowo potwierdzają, że szyby wytwarzane przez danego producenta spełniają wszelkie wymogi. Jedną ze sprawdzonych z firm, która oferuje usługi wymiany i naprawy szyby samochodowej w ramach ubezpieczenia, jest autoryzowany serwis Autoszybyszczecin.pl.

Jak wygląda wymiana szyby w samochodzie z ubezpieczenia?

W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku, a szyba samochodowa zostanie uszkodzona, należy jak najszybciej zgłosić się do profesjonalnego serwisu, który wymieni zniszczoną szybę. Wymiana szyby samochodowej składa się z kilku etapów. Na samym początku specjaliści przygotowują nową szybkę, która musi przejść dokładną kontrolę jakości.

Kolejnym krokiem jest dokładne umycie nowej szyby oraz chemiczne przygotowanie do nałożenia kleju. Następnie montażysta zabezpiecza wnętrze pojazdu i nakłada specjalne pokrowce ochronne na silnik, i błotniki. Dalszym etapem jest demontaż uszkodzonej szyby przy użyciu specjalnych noży i stalowych linek.

Przed wstawieniem nowej szyby do samochodu karoseria pojazdu jest chemicznie przygotowywana do przyłożenia szyby. Następnie na podszybie zostaje nałożony specjalny klej i wstawiona zostaje nowa szyba. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie szyby samochodowej taśmą, a pozostałe części są składane i montowane.

Materiał partnera