Właściwości i zastosowanie odmrażaczy do szyb

Właściwości i zastosowanie odmrażaczy do szyb

Zalety stosowania odmrażaczy do szyb

Z odmrażaczami do szyb usuwanie lodu jest niezwykle proste i wygodne, a przede wszystkim bardzo skuteczne. Na czym to polega? Wystarczy zaaplikować niewielką ilość preparatu i odczekać kilka chwil. Gruba warstwa szronu zacznie natychmiastowo topnieć i zsuwać się z szyb, umożliwiając sprawne operowanie skrobaczką. Niekiedy stosowanie przyrządu do skrobania nie jest nawet konieczne. Wystarczy przetrzeć szyby przy pomocy zwyczajnej szmatki lub papierowego ręcznika. Cała czynność zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć długotrwałego stania na mrozie.

Typy odmrażaczy do szyb

Wyróżniamy dwa podstawowe typy odmrażaczy do szyb – w sprayu oraz w formie atomizera. Obie odmiany są dość proste w aplikacji. W przypadku sprayów, należy uważać na ich wykorzystywanie przy silnym wietrze (wówczas środek może rozwiewać się na boki). Takie produkty mogę też zatracić część swoich właściwości przy niskich temperaturach (w związku ze spadkiem ciśnienia sprężonego gazu). W przypadku atomizerów, płyn jest rozpylany przy pomocy specjalnej, sterowanej ręcznie pompki. Z tego względu jesteśmy w stanie skutecznie rozpylić płyn niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Kryteria wyboru odmrażaczy

Przed wyborem konkretnego odmrażacza warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Poza wspomnianą już formą aplikacji, należą do nich m.in. skład chemiczny (szczególnie wartościowe są produkty z zawartością odtłuszczaczy), zakres temperatur w jakich środek może być używany oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Tanie preparaty niskiej jakości mogą zaszkodzić lakierowi, uszczelkom i wycieraczkom. Co gorsza, pozostawiają na szybach mało estetyczne smugi, przyczyniając się do pogorszenia widoczności w trakcie jazdy – przestrzega przedstawiciel firmy BUWAR, sprzedającej oleje, smary, płyny i kosmetyki samochodowe.

Skuteczny odmrażacz wystarczy na cały sezon, stanowiąc kluczowy element wyposażenia pojazdu. Z takim środkiem zalegający lód już nigdy nie będzie budził negatywnych skojarzeń!

Materiał partnera