Gaz LPG

Używanie LPG, a kwestie ekonomiczne

Paliwo LPG jest już na tyle znanym i rozpowszechnionym w świecie nośnikiem energetycznym, że możemy w tym miejscu pominąć dokładne opisywanie jego składu chemicznego czy też metod jego pozyskiwania, bo to może zainteresować jedynie specjalistów, a ci wiedzą na ten temat więcej niż my. Dla przeciętnego użytkownika przecież najważniejsza jest jego wydajność energetyczna, sposób użytkowania, no i w końcu ekonomiczne oraz ekologiczne aspekty jego stosowania.

Gaz LPG – ekonomia i ekologia w jednej parze

Wiemy skądinąd, że spośród wszystkich stosowanych dzisiaj nieodnawialnych źródeł energii najczystszym jej nośnikiem i jednocześnie najbardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego jest gaz. Spośród wszystkich gazów energetycznych wykorzystywanych w większej skali, to właśnie gaz LPG ma najwięcej dzisiaj zastosowań. Sięga się po niego tym chętniej, że przy podobnych kosztach produkcji, jest on od innych gazów znacznie wygodniejszy w użytkowaniu.

Spalanie gazu LPG w porównaniu z paliwami stałymi, benzyną czy olejem napędowym jest o wiele korzystniejsze dla naturalnego środowiska. Trzeba pamiętać, że jakość powietrza, wody i gleby w istotny sposób wpływa na nasze zdrowie, co ma wymierne przełożenie także na nasze finanse. Wiemy przecież, jak potężne pieniądze przeznacza się na ochronę zdrowia. W takim kontekście, używanie gazu LPG niesie z sobą jednocześnie korzyści ekologiczne i ekonomiczne.

O innych ekonomicznych aspektach wynikających ze stosowania gazu LPG opowiadali nam pracownicy firmy GAL-GAZ GALEWICE z Galewic.

Gaz LPG – korzyści dla portfela

Bodaj czy nie najbardziej opłacalnym obszarem dla stosowania gazu LPG jest motoryzacja. Dzisiaj na całym świecie jeżdżą już dziesiątki milionów samochodów, których silniki zamiast benzyny czy oleju napędowego spalają gaz LPG. Czyż trzeba lepszego dowodu na to, że montaż instalacji LPG w samochodzie jest ekonomicznie opłacalny? Tak wielkie rzesze ludzi nie mogą się mylić. Szczególnie wielkie korzyści odnoszą tutaj te osoby, których samochody przejeżdżają bardzo dużo kilometrów, ponieważ w tym przypadku pieniążki zainwestowane w założenie instalacji gazowej zwracają się już w stosunkowo krótkim czasie.

Stosowanie gazu LPG może być opłacalne także dla indywidualnych domostw czy też mniejszych  firm i zakładów pracy. Wszędzie tam, gdzie brak jest sieci gazowniczej lub gdzie jej budowa byłaby ekonomicznie nieuzasadniona, znakomicie sprawdzi się gaz LPG; może on być  sprzedawany w różnej wielkości zbiornikach. Firmy zajmujące się dostawą gazu płynnego dostarczają go bezpośrednio do swoich klientów, w tym także do stacji tankowania pojazdów.

Materiał partnera