Ubezpieczenie NNW – czym jest i co je charakteryzuje?

Losy życiowe układają się różnie. Nigdy nie wiemy co się stanie. Nie na darmo mówi się, że życie jest kruche. Możemy mieć masę planów na resztę życia, a przychodzi nieszczęście w postaci wypadku i wszystko się załamuje. Warto być gotowym na taką sytuację, żeby nie zostać z leczeniem, do którego potrzebna będzie masa pieniędzy. Nie zawsze osoby decydują się na wykup ubezpieczenia NNW – postanowiliśmy sprawdzić czym ono jest i kto może je wykupić? Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Dla kogo jest ubezpieczenie NNW?

Z ubezpieczenia NNW może skorzystać każdy, kto tak naprawdę tego potrzebuje. Jest to rodzaj polisy przeznaczonej dla osób młodych, dorosłych, ale i również okolicznościowo, czyli z okazji wyjazdu czy też bycia kierowcą. Nie ma więc tak naprawdę ograniczeń, chociaż chcąc zdecydować się na ten krok, należy dokładnie sprawdzić oferty, by wybrać taką, która będzie idealna pod daną osobę. Mówiąc o nnw ubezpieczenie co to (czytaj na https://najtaniejuagenta.pl/) trzeba podkreślić, że jest ono pewnym wentylem bezpieczeństwa, który w razie wypadku czy też dolegliwości zdrowotnej pomoże uzyskać odszkodowanie.

Ten rodzaj ubezpieczenia działa nie tylko w przypadku zwykłych wypadków np. na drodze czy też innych zdarzeń losowych. Mogą być to również krwotoki czy ataki epilepsji. Żyjemy w czasach, w których wielu osobom towarzyszy stres i coraz trudniej znaleźć w pełni zdrowe osoby. Taka polisa może być otuchą w trudnych chwilach i pozwolić na zrekompensowanie nieprzyjemnych chwil. Oczywistym jest to, że lepiej by się stało, gdyby do takich przykrych zdarzeń nie doszło, jednak “przypadki chodzą po ludziach” i w takiej sytuacji nie można zostać bez wsparcia. Istotne jest to, aby przy takiej osobie była rodzina, ale jednak zabezpieczenie finansowe jest równie czymś bardzo istotnym. Takie ubezpieczenie dotyczy nie tylko osoby poszkodowanej, ale może też obejmować dzieci w postaci opieki nad nimi.

Ubezpieczenie NNW dla kierowców

Jazda na drodze ma to do siebie, że często wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście jest gotowe. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie osób, które kierują się brawurą, ale i tych, którzy z racji szaleństwa innych mogą ucierpieć. Niektóre wypadki są zbiegiem nieszczęśliwych okoliczności, więc tak naprawdę nie można mieć pretensji do drugiej osoby. Fakt jest jeden, w sytuacji wypadku praktycznie zawsze odbija się to na zdrowiu. Uszczerbek na zdrowiu może być trwały bądź też mniejszy, który pozwala na powrót do zdrowia. Polisa NNW jest zabezpieczeniem rodziny, która nie pozostanie z problemem sama i w razie nieszczęścia zostanie udzielone jej wsparcie.

Samo wykupienie polisy nie oznacza jednak, że można zachowywać się brawurowo na drodze i nie liczyć się z zagrożeniem. Zakład ubezpieczeń nie odpowiada za takie uchybienia jak:

  • brak zapiętych pasów,
  • większa liczba osób w pojeździe niż jest to dozwolone
  • nietrzeźwość kierowcy

Warto odwiedzić https://najtaniejuagenta.pl/tanie-ac/, aby dowiedzieć się więcej szczegółów o tego rodzaju ubezpieczeniu. Może przecież się zdarzyć, że niekoniecznie my będziemy osobą poszkodowaną, ale to na naszych barkach będzie spoczywać odpowiedzialność. Wykupienie takiej polisy pozwoli na stabilizację rodziny w sytuacji, gdy wypadek będzie mieć skutek śmiertelny. 

Materiał partnera