Top 4 gadżetów samochodowych, ułatwiających życie kierowców

Nowoczesne pojazdy zapewniają ich użytkownikom wygodną jazdę. Jednak oprócz samych udogodnień, jakie oferują samochody, warto zainwestować w dodatkowe wyposażenie, dzięki którym pokonywanie każdej trasy jest bezpieczne i znacznie przyjemniejsze. Zastawiasz się, jakie gadżety powinny znaleźć się w Twoim aucie? Sprawdź te, które kierowcy wybierają najczęściej – być może przydadzą się one także Tobie.

Wideorejestratory jazdy – podstawa każdego kierowcy

Kamery samochodowe to gadżety, które cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Dzięki nim można zarejestrować niebezpieczne zdarzenia, a następnie użyć ich jako dowodu. To znacznie ułatwia proces związany uzyskaniem odszkodowania. Jakość nagrania zależy w dużej mierze od modelu wideorejestratora jazdy. Co więcej, ten ma także związek z pewnymi funkcjami, jakie ma urządzenie. Najlepiej postawić na wariant z różnymi opcjami np. 3 tryby nagrywania: przed pojazdem, za nim, w jego wnętrzu.

– Wybierając kamerę samochodową, nie warto oszczędzać. Jest to gadżet, w który inwestuje się raz na wiele lat. Dlatego najlepszą decyzją jest inwestycja w nowoczesne technologie, które gwarantują dostępność różnych, praktycznych funkcji, a przede wszystkim mają wpływ na nagrywany obraz, który może być materiałem dowodowym – zauważa specjalista ze sklepu internetowego Allneo.

Transmitery FM – zadbaj o przyjemną jazdę

Transmiter FM to nic innego, jak niewielki gadżet, który umożliwia odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników w samochodzie. Dzięki temu możesz w trakcie jazdy słuchać swoich ulubionych artystów. Wystarczy, że wykorzystasz:

  • kartę pamięci,
  • pendrive – wkładając go do wejścia USB,
  • funkcję Bluetooth – łącząc się ze swoim smartfonem.

Tego typu urządzenie jest niewielkie i nie zajmuje dużo miejsca. Jest to doskonała alternatywa dla drogich odtwarzaczy, które mają dokładne te same funkcje. Jeżeli nie chcesz więc przepłacać, wystarczy, że postawisz na taki gadżet samochodowy.

Słuchawki Bluetooth – bezpieczna rozmowa w trakcie jazdy

Jeżeli sporo czasu spędzasz w drodze, a dodatkowo lubisz rozmawiać z bliskimi Ci osobami – słuchawka Bluetooth to gadżet samochodowy stworzony specjalnie dla Ciebie. Jest to rozwiązanie zgodne z przepisami, a dodatkowo wyjątkowo bezpieczne. To także doskonała opcja dla zawodowych kierowców, którzy w trakcie jazdy muszą rozmawiać ze swoimi kontrahentami. Dzięki takiej nowoczesnej słuchawce ich uwaga nie jest rozproszona.

Alkomat – niezbędny gadżet, zanim wyruszysz w trasę

Wieczorem miałeś spotkanie towarzyskie, na których trochę wypiłeś, a rano musisz wsiąść do samochodu? Zanim to zrobisz – zbadaj się podręcznym alkomatem. Taki gadżet warto mieć zawsze w swoim samochodzie, ponieważ zwykle przydaje się w najmniej oczekiwanym momencie. Dobrej jakości urządzenie wbrew pozorom nie jest tak dużym wydatkiem, jak można by przypuszczać – dlatego warto inwestować wyłącznie w taki sprzęt.

Materiał partnera