opony do samochodów ciężarowych

Tanie opony do ciężarówek. Gdzie ich szukać?

Opony to jedyne elementy samochodu, które mają bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogową. Dlatego też od ich jakości oraz stanu zużycie w dużej mierze zależy nasz komfort prowadzenia oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Z czasem ogumienie traci swoje właściwości, co objawia się przede wszystkim zdarciem bieżnika. W takiej sytuacji należy pomyśleć o zakupie nowych opon – gdzie ich szukać, żeby nie przepłacić?

Zakupy przez internet

Coraz więcej produktów możemy nabyć za pośrednictwem sieci i chętnie z tej możliwości skorzystam. Dotyczy to również opon do samochodów ciężarowych – znajdziemy je między innymi w ofercie sklepu internetowego Oponytomy.pl. Ogromny wybór ogumienia różnych rodzajów oraz konkurencyjne ceny to nie jedyne zalety korzystania z usług sklepów internetowych. Doliczyć do tego możemy również bardzo dużą wygodę dokonywania zakupów. Nie musimy nigdzie wychodzić, wystarczy, że mamy dostęp do internetu, a po opłaceniu zamówienia przy użyciu karty płatniczej lub konta bankowego wystarczy poczekać na kuriera z przesyłką. Warto wspomnieć, że sklep Oponytomy.pl oferuje swoim klientom darmową przesyłkę zakupionych produktów.

Zakupy w warsztacie

Oponę po zakupienia należy założyć na felgę – jest to trudne, szczególnie w przypadku ogumienia do samochodów ciężarowych. Niezbędny do tego jest specjalistycznych sprzęt oraz odpowiednie umiejętności. Stąd zarówno prywatni kierowcy, jak i właściciele flot często decydują się na korzystanie z usług warsztatów wulkanizacyjnych. Jeśli zakupimy opony w takim warsztacie, często możemy liczyć na to, że świeżo nabyte ogumienie zostanie zamontowane w naszym samochodzie od razu po zakupie za darmo lub z dużą zniżką. Taka usługa zachęca do skorzystania z zakupów – za zamontowanie własnych, zakupionych w innym miejscu opon będziemy musieli zapłacić standardową stawkę. 

Kupno używanych opon – czy to rozsądne?

W poszukiwaniu oszczędności wielu kierowców decyduje się na kupno ogumienia pochodzącego z drugiej ręki. Czy jest to opłacalne? Z pewnością zapłacimy mniej, ponieważ używane opony są dużo tańsze, niż egzemplarze nowe – przy zakupie większej ich ilości różnica w cenie może być bardzo znacząca. Należy jednak pamiętać, że opony takie są już w pewnym stopniu zużyte, a zatem przy intensywnej eksploatacji – a właśnie w taki sposób używa się samochodów ciężarowych – opony po krótszym czasie trzeba będzie znowu wymienić. Należy rozważyć więc, czy na pewno będzie to dobra inwestycja. Przy zakupie konieczne jest również dokładne obejrzenie każdej opony – sprawdźmy, czy nie posiada on żadnych uszkodzeń i czy jej bieżnik jest w należytym stanie.

Materiał partnera