Sakwa motocyklowa

Sakwa motocyklowa, czyli praktyczny dodatek i ozdoba

Właściciele motocykli chętnie inwestują we wszelkiego rodzaju dodatki i gadżety, które nie tylko zwiększają komfort podróży, ale też sprawiają, że ich pojazd znacznie wyróżnia się na tle innych. Jednym z akcesoriów są sakwy motocyklowe – piękne, wśród wielu budzące podziw i zazdrość, ale przede wszystkim praktyczne. Czym dokładnie są? I jak wybrać tą najpiękniejszą? Zapraszamy do lektury artykułu.

Sakwa motocyklowa – co to takiego?

Sakwa motocyklowa to nic innego jak torba, która jest przeznaczona do montażu w bocznych częściach motocykla. Komplet składa się z dwóch toreb. Zapełniając je, warto pamiętać, by obciążenie w nich było w miarę możliwości podobne – zapobiegnie to zmianie środka ciężkości maszyny. Z uwagi na dużą pojemność sakwy to wygodne rozwiązania, które pozwalają przewozić drobne rzeczy i ułatwiają codzienne poruszanie się.

Z uwagi na fakt, iż mają mniejszą ładowność niż kufry, mogą się jednak nie sprawdzić podczas wielkich wypraw – wyjaśnia ekspert z firmy Bialikovski.

Warto również wiedzieć, że są one wykonane z solidnych, wytrzymałych materiałów – najczęściej jest to twarda skóra. Niestety, są one zaliczane do bagaży miękkich. Oznacza to, że w sytuacji upadku motocykla czy zderzenia na drodze, zawartość sakwy może ulec uszkodzeniu. W zależności od modelu są one wyposażone w proste wiązania ułatwiające zamknięcie, które pozwalają jedynie zakryć wnętrze – nie stanowią one solidnego zabezpieczenia przed np. kradzieżą.

Dlaczego warto je wybrać?

Sakwy motocyklowe są niezwykle uniwersalne – można je dopasować do większości modeli motocykli. Z uwagi na ten fakt, są często wybierane przez właścicieli kilku maszyn. Bez względu na wybrany wariant, każda jest wyposażona w stelaż – najczęściej uniwersalny, choć można zainwestować w kilka pasujących do różnych modeli jednośladów, ale mieć przy tym jeden zestaw sakw motocyklowych.

Uniwersalność sprawia, że nie tylko pozwalają stworzyć stylowy motor, ale też częściej inwestować w nowe. Uniwersalne dodatki do motocykli cieszą się ogromną popularnością, stąd też znalezienie nowego klienta nie jest trudne. Co ważne – większość oferowanych modeli pozwala w prosty i szybki sposób odłączyć je od stelaża oraz wykorzystać jako normalną torbę, bez konieczności wyciągania zawartości.

Co równie istotne – są one wyposażone w warstwy nieprzepuszczające wilgoci, dzięki czemu zawartość jest skutecznie chroniona przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi, jak np. deszcz. Kierowcy cenią je również za stworzenie dodatkowej ochrony nóg podczas deszczu.

Materiał partnera