para na quadach

Quad sprowadzony czy z salonu?

Popularność quadów rośnie z roku na rok. Jeżdżą nimi zarówno dzieci, jak i dorośli-pasjonaci tego typu pojazdów. Znajdują one wiele różnych zastosowań, a często są wręcz niezastąpione. Jednak kupno dobrego quada nie jest takie proste. Zainteresowani mogą wybierać między ofertą prezentowaną przez lokalne salony, a pojazdami sprowadzanymi zza granicy. Która z tych opcji jest lepsza i czym kierować się podczas wyboru?

Import zza granicy

Obecnie transportujemy zza granicy nie tylko samochody czy motocykle, ale też inne pojazdy. Popularnym rozwiązaniem stało się sprowadzanie używanych quadów. Zwolennicy tej opcji chwalą sobie możliwość kupna pojazdu w cenie niższej, niż ta oferowane w Polsce, a także możliwość wybierania pomiędzy ciekawymi modelami, często niedostępnymi w naszym kraju, czy Europie. Z drugiej strony sprowadzenie quada zza granicy wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z transportem. Cena takiego przedsięwzięcia zależna jest od wymiarów i wagi pojazdu, a także długości trasy. Wchodzą tu w grę, między innymi takie kwestie, jak opłaty celne oraz podatek VAT. Ponadto, kupując na wtórnym rynku, należy przeprowadzić dokładny wywiad ze sprzedawcą i zaczerpnąć wszystkich istotnych informacji o historii pojazdu.

Specjalista z firmy armoto.pl twierdzi, że: „Handlarze mogą próbować ukryć stan techniczny pojazdu. Quady pochodzące z importu często są w bardzo złym stanie i po zakupie takiego czterokołowca konieczny może być przegląd techniczny lub ewentualne naprawy.”

Ze względu na to, warto korzystać z ofert tylko sprawdzonych sprzedawców i zadbać o to, aby nikt nas nie oszukał. Mimo potencjalnych dodatkowych kosztów, z jakimi wiąże się sprowadzenia quada zza granicy, opcja ta może i tak okazać się tańsza od kupna pojazdu w Polsce.

Quad z salonu motoryzacyjnego

Kupno quada w salonie daje nam gwarancję, że pojazd będzie sprawny i bezpieczny. W takiej sytuacji nie musimy martwić się o stan techniczny czterokołowca i możemy skupić się jedynie nad wyborem odpowiedniego modelu. W zależności od potrzeb, quady dzielą się na rekreacyjne, sportowe i przeprawowe, a ich ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kupując pojazd w salonie trzeba liczyć się z wyższymi cenami pojazdów. Dlatego warto zastanowić się nad tym dwa razy i sprawdzić, czy w okolicy znajduje się jakościowy serwis quadów, który mógłby podjąć się naprawy w razie awarii.

Rejestrowanie quada w Polsce

Aby prowadzić quad, należy mieć ukończone 14 lat i posiadać prawo jazdy kategorii AM, B1 lub B. Nie można też zapomnieć, że czterokołowce muszą być zarejestrowane i ubezpieczone. Jeśli chcemy poruszać się quadem po drogach publicznych, musimy zadbać o dokładne wyposażenie go w światła i kierunkowskazy, a także pamiętać o obowiązku zakładania kasku.

Materiał partnera