wyciągarki samochodowe

Przygotuj z nami swoje auto do off-roadu!

Błoto, piach, woda, strome wznosy i spadki to gratka dla prawdziwego miłośnika off-roadu! Im trudniejsza trasa, tym lepiej. Jednak dobra zabawa i wspaniała przygoda jest możliwa tylko wtedy, gdy wcześniej skrupulatnie zadbamy o nasze auto i jego wyposażenie. Właśnie w tym artykule podpowiadamy, jak przygotować swój samochód do off-roadu, aby przeżyć świetną i niezapomnianą przygodę bez przykrych niespodzianek!

Jak przygotować auto do off-roadu?

Każdy miłośnik tego sportu wie, że off-road to nie przelewki. Bez względu na to, czy możesz pozwolić sobie na wielką maszynę, czy masz stosunkowo małe auto terenowe należy je dobrze przygotować przed wyjazdem na rajd. Należy je odpowiednio zmodyfikować oraz przystosować do wyjazdu na bezdroża inaczej, zamiast świetnej zabawy możemy mieć same kłopoty.

Przede wszystkim samochód musi posiadać zaczepy do holowania zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Jeżeli Twoje auto ich jeszcze nie ma, koniecznie musisz je zamontować. Wraz z takim wyposażeniem jak liny, pasy oraz wyciągarki samochodowe nie raz wyciągnie nas z prawdziwej opresji na drodze.

Dlaczego tak ważne jest kupno wyciągarki samochodowej, jeżeli planujesz regularnie urządzać sobie wyprawy off-road? Mając taki sprzęt, jesteś po prostu bardziej samodzielny oraz lepiej przygotowany do trasy, w końcu nie zawsze ma się do dyspozycji sąsiedniego kierowcę i jego auto, które wyciągnie nas z opresji. Rozejrzyj się za kupnem wyciągarki samochodowej 12v, która jest bardzo uniwersalna i może przydać się w wielu sytuacjach na drodze.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyposażeniu dobrze przygotowanego off-roadowca? Warto zakupić także kompresor do pompowania opon (najlepiej taki zasilany małym akumulatorem). Oprócz tego weź ze sobą także latarkę, gps, łopatę oraz podnośnik hi-lift.

Początkujący fani off-roadu mogą nie wiedzieć, że do rajdu należy przygotować również wnętrze samochodu. Jednak już skutki pierwszego wyjazdu bez zabezpieczonego wnętrza mogą być ciężkie do usunięcia. Z tego względu warto wyposażyć wnętrze samochodu w specjalne dywaniki oraz pokrowce. Warto również pamiętać, że samochód podczas wypraw off-roadowych jest zdecydowanie bardziej obciążony niż w trakcie zwykłej podróży. Z tego względu należy bacznie obserwować wszystkie kontrolki, które pojawią się na desce rozdzielczej i od razu na nie reagować.

Jak zaplanować trasę?

Dobrze zaplanowana trasa to podstawa udanego off-roadu. Jeżeli nie bierzesz udziału w zorganizowanym wydarzeniu, warto bardzo dokładnie przygotować sobie trasę przejazdu. Po pierwsze trasa powinna mieć taki poziom trudności, aby Twoje auto bez problemu mogło sobie poradzić ze wszystkimi przeszkodami. Bardzo ważne są również Twoje umiejętności jako kierowcy. Przed wyruszeniem w swoją pierwszą trasę warto wybrać się na kurs dla początkującego kierowcy rajdów off-road.

Nie zapomnij również wcześniej dokładnie przestudiować mapę, a także skorzystać z doświadczenia osób, które mają za sobą wiele tras po bezdrożach. Pamiętaj również, że na trasie może wydarzyć się tak, że stracisz zasięg, dlatego ważne jest, aby mieć mapę papierową zawsze przy sobie.

Wyprawa off-roadowa może być wspaniałą przygodą, która przyniesie wiele emocji oraz niezapomnianych wspomnień. Aby tak się stało, trzeba się skrupulatnie przygotować na każdą taką wycieczkę. Na pierwszą podróż off-road najlepiej wybrać się z osobą, która ma już doświadczenie w tego typu przygodach lub zapisać się na zorganizowane wydarzenie, gdzie będziesz mógł nauczyć się wielu cennych umiejętności od zapalonych i doświadczonych miłośników off-roadu.

 źródło zdjęcia: freepik.com