kosmetyka samochodu

Przygotowanie auta do sprzedaży

Podjęcie decyzji o sprzedaży samochodu to początek długiej niekiedy drogi do sfinalizowania transakcji. Nie ma co się łudzić, że wystarczy tylko wystawić ogłoszenie i czekać na kupca, który zjawi się z oczekiwaną przez nas kwotą. Jeśli zależy nam bowiem na szybkiej sprzedaży, a przede wszystkim na dobrej cenie, musimy odpowiednio przygotować samochód. Co to oznacza w praktyce?

Ważny stan techniczny

Nie da się ukryć, że kupującym zależy na sprawnych i bezpiecznych autach. Dlatego też przed sprzedażą samochodu warto dokładnie przeanalizować jego stan techniczny, biorąc pod uwagę wykonane naprawy, przebyte kolizje czy wymiany części. Dobrym rozwiązaniem jest dokonanie przeglądu auta. Kontrola dokonana przez profesjonalnego mechanika pozwoli oszacować wartość pojazdu i zawczasu wykryć ewentualne nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. W przypadku niewielkich usterek warto zdecydować się na ich usunięcie, np. poprzez wymianę niektórych części. Takie przygotowanie auta do sprzedaży sprawi, że nasza oferta zrobi lepsze wrażenie, a my unikniemy niemiłej niespodzianki przy prezentacji auta oraz zapobiegniemy ewentualnym reklamacjom.

Kosmetyka, czyli mycie auta i nie tylko

Trzeba jednak pamiętać, że chociaż stan techniczny to ważne kryterium wyboru oferty, to jednak w przypadku transakcji sprzedaży auta działają wszelkie mechanizmy charakterystyczne dla psychologii handlu i reklamy, a więc związane z tzw. pierwszym wrażeniem. Okazuje się bowiem, że często to pierwszy rzut oka na oferowany towar może zachęcić bądź też odwrotnie – zniechęcić do jego zakupu. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży samochodów, gdzie efekt wizualny odgrywa kluczową rolę i może znacząco wpłynąć na ostateczną wartość transakcji. Jak w takim razie sprawić, by auto prezentowało się nienagannie i zrobiło pozytywne wrażenie na kupującym?

Niezbędnym elementem przygotowania auta do sprzedaży jest jego umycie. – Przekonuje ekspert reprezentujący Myjnię Samochodową Estyma w Lublinie. – Powierzchowne wyczyszczenie karoserii i felg to jednak nie wszystko. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie samochodu, to nie można zapominać o jego podwoziu oraz wnętrzu. Tu konieczne będzie pranie tapicerki i dywaników.

Aby przywrócić blask karoserii, która z biegiem czasu uległa zmatowieniu, warto zdecydować się na polerowanie lakieru. Nie zaszkodzi także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza auta poprzez ozonowanie. Jeśli zależy nam na maksymalnie skrupulatnym wyczyszczeniu auta, usunięciu rys i przywróceniu mu dawnej świetności, można również zdecydować się na auto detailing. Wszystkie te zabiegi pozwolą kompleksowo przygotować auto do sprzedaży i pomogą uzyskać pożądaną cenę za auto.

Materiał partnera