Rower na dachu samochodu

Przydatne komponenty do bagażników rowerowych

Jazda na rowerze jest popularną formą aktywnego spędzania wolnego czasu. To doskonała alternatywa dla przemieszczania się samochodem. Wprawdzie rower nie zawsze dorówna pojazdowi mechanicznemu, jednak daje wiele satysfakcji. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, można go zabrać na weekendowy wypoczynek lub dłuższy urlop. Odpowiednio dobrany bagażnik na samochód ułatwia taki transport. Dowiedz się, jakie akcesoria są wówczas niezbędne!

Funkcjonalny bagażnik na rower

Bagażnik na rower jest rozwiązaniem dla miłośników dwóch kółek. Zabranie ze sobą jednośladu w dalszą podróż łatwe i bezpieczne dzięki odpowiednim akcesoriom. Odpowiednio dobrany bagażnik rowerowy jest montowany:

  • na dach,
  • na hak,
  • na tylną klapę.

Jak wskazują specjaliści firmy LuxBox bagażniki na rowery montowane na haku holowniczym sprawdzają się w przypadku samochodów, które zostały w ten element wyposażone. Akcesorium montuje się w tym przypadku bezpośrednio na kuli haka holowniczego. Z kolei uchwyt na rowery montowany na dachu jest instalowany na wcześniej zamontowanym bagażniku dachowym. Bagażnik rowerowy montowany na klapie bagażnika nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Jest instalowany bezpośrednio.

Akcesoria do bagażnika rowerowego

Na rynku dostępnych jest wiele różnych akcesoriów do bagażników na rowery. Należą do nich przede wszystkim:

  • rampy najazdowe,
  • adaptery,
  • podnośniki na rower
  • mechanizmy wychylania,
  • boxy transportowe,
  • adaptery ram.

Rampa najazdowa do bagażników na rowery jest niezwykle przydatna w przypadku ciężkich rowerów. Ułatwia ich załadunek i rozładunek, eliminuje ona konieczność ich podnoszenia. Z kolei adapter do bagażnika umożliwia stabilne i trwałe zamocowanie roweru, również niestandardowego modelu jednośladu. Niektóre modele adapterów mogą być regulowane, co znacznie ułatwia ich dopasowanie do własnych potrzeb.

Podnośnik na rower to uchwyt sufitowy, który ułatwia montowanie rowerów na dachu samochodu. Zajmuje niewiele miejsca, łatwo go zainstalować i użytkować w dowolnym pomieszczeniu. Sprawdza się w przypadku tradycyjnych rowerów i rowerów elektrycznych, ale również bagażników dachowych czy kajaków.

Mechanizm wychylania pozwala na odpowiednie odchylenie bagażnika. Sprawia zatem, że załadowanie i rozładowanie rowerów jest znacznie prostsze, nawet w przypadku ciężkich modeli. Boxy transportowe to trwałe i wytrzymałe pojemniki, które umożliwiają przewożenie różnych ładunków. Chronią przed brudem i wodą, są lekkie i stabilne, powiększają przestrzeń ładunkową samochodu. Są więc dobrym wyborem w wielu sytuacjach.

Materiał partnera