Przewóz przyczepy kempingowej

Przewóz kempingów. Co warto wiedzieć?

Własna przyczepa kempingowa to marzenie wielu osób. Umożliwia spędzanie wakacji czy weekendów w wielu miejscach niedostępnych bez tego sprzętu. Czasami z różnych przyczyn zakup przyczepy kempingowej wymaga jej przewiezienia z miejsca A do miejsca B. Jeśli samodzielnie nie możesz (lub nie chcesz) jej przewieźć, możesz skorzystać z profesjonalnej usługi przewozu kempingów. Co warto o tej usłudze wiedzieć?

Przewóz przyczepy kempingowej – ważne informacje

Samodzielne przewożenie przyczepy kempingowej to dość trudna operacja. Dlatego też wiele osób decyduje się na zlecenie przewozu kempingu. Przewoźnicy zajmujący się transportem takich pojazdów posiadają specjalistyczne lawety, które gwarantują szybki transport w dogodnym dla nas terminie, ale co najważniejsze – jest on bezpieczny. Jest to o tyle ważne, że kampery nie należą do najtańszych pojazdów, dlatego też przede wszystkim ze względu na ich wartość warto zlecić to firmie posiadającej odpowiednie ubezpieczenia. Kwestia ubezpieczenia ma jednak dwie strony medalu. Również przyczepa kempingowa, którą będziemy przewozić powinna być w 100% sprawna, posiadać ważne ubezpieczenie oraz mieć wykonany i udokumentowany przegląd techniczny. Sposób transportu kampera uzależniony jest od rodzaju, wymiarów i wagi kampera. Podczas zlecania czy chociażby wyceny przewozu kampera, poza powyższymi informacjami niezbędna jest informacja o liczbie osi – na rynku funkcjonują kampery jedno bądź dwu-osiowe. Jest to bardzo istotny parametr decydujący o tym, w jaki sposób na lawecie kamper będzie zamocowany i jak będzie przewieziony.

Ile kosztuje przewóz kempingu i gdzie szukać odpowiedniego przewoźnika?

Jeśli planujesz skorzystać z profesjonalnego przewozu przyczepy kempingowej z pewnością zastanawiasz się przede wszystkim, jaki może być orientacyjny koszt takiej usługi i gdzie szukać rzetelnego przewoźnika. Na rynku znajdziemy profesjonalne firmy zajmujące się takim transportem, np. FM Auto. To, ile zapłacimy za przewóz naszej przyczepy kempingowej będzie uzależnione od wspomnianych już wcześniej gabarytów i wagi, ale także od ilości kilometrów, jakie kemping na lawecie będzie musiał przebyć. Na szczęście nowoczesne firmy transportowe świadczą usługi przewożenia pojazdów nie tylko na terenie Polski. Więc jeśli okaże się, że kemping musi być przewożony za granicę, nie jest to żaden problem. Różnica będzie widoczna wyłącznie w wycenie. Wybierając przewoźnika warto zwrócić uwagę na to, jakie jeszcze usługi świadczy, a poza ceną – jakimi opiniami cieszy się wśród byłych czy obecnych klientów. Istotne, aby firma transportowa posiadała niezbędne pozwolenia na transport oraz ważne ubezpieczenie. Tylko takiej firmie można powierzyć przewóz wartościowego pojazdu, jakim jest niewątpliwie przyczepa kempingowa.

Materiał partnera