oferty taxi dla firm

Oferta taxi dla firm

Służbowy samochód to duża inwestycja dla firmy. Jednak czasem trzeba zwiększyć mobilność pracowników czy zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej firmy. Z pomocą przybywa oferta taxi dla firm, która została uszyta na miarę naszych potrzeb. Na czym ona polega? Czy korzystanie z taksówek opłaca się firmom? Zapraszamy do lektury artykułu.

Dlaczego firmom opłaca się korzystać z taksówek?

Zapytaliśmy o to eksperta z firmy Radio Taxi Dwójki z Krakowa: Korzystanie z taxi przez firmy to wbrew pozorom duża oszczędność. W przypadku samochodów służbowych ciężko jest ustalić, które przejazdy były konieczne, a które nie. Oferta taxi dla firm obejmuje system płatności bezgotówkowych, za pomocą których możemy dokładnie kontrolować, kiedy i ile nasz pracownik może przejechać. Resztę kwoty może dopłacić sam. Współpraca z korporacją taksówkarską to również możliwość zaoferowania darmowych przejazdów naszym klientom czy gościom. Razem daje to mniejsze koszty niż przy samochodzie służbowym i oszczędność czasu pracy naszych podwładnych, którzy nie muszą wozić po mieście gości – zrobi to za nich taksówka.

Przejazdy taksówką możemy wpisać w koszty i odliczyć tę kwotę od podatku. Zbiorowa faktura pozwoli nam skontrolować wydatki i zaplanować następne miesiące działalności.

Co firma taksówkarska może zaoferować firmie?

Taxi to wygodne rozwiązanie ze względu na system płatności bezgotówkowej. Oto możliwe udogodnienia w ramach oferty dla firm:

  • karty firmowe – karta może być przeznaczona dla konkretnego pracownika, grupy albo klientów. Można ustawić na niej limit miesięczny wydatków, limit jednorazowego przejazdu (a pasażer dopłaci gotówką różnicę) oraz termin ważności. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty można ją zastrzec przez telefon. Usługa jest dostępna przez całą dobę. W razie potrzeby firma taksówkarska wydaje spis przebytych kursów do wglądu;
  • vouchery – to inaczej talony na przejazd na zadeklarowaną kwotę. W przeciwieństwie do karty firmowej są jednorazowe, dzięki czemu można je podarować gościom, klientom i innym osobom, których nie widujemy w firmie regularnie. Wystarczy podpis klienta. W ten sposób można opłacić tylko część przejazdu albo całość. Jeśli kwota przejazdu przewyższa tę na voucherze, klient dopłaca resztę gotówką;
  • podpis pasażera – to wygodna opcja, gdy nie mamy możliwości przekazać osobiście karty firmowej lub vouchera. Wystarczy podpis pasażera na paragonie jako potwierdzenie przejazdu.

Możemy korzystać z każdej z tych opcji bądź tylko z wybranej. Niezależnie od decyzji co miesiąc otrzymamy zbiorczą fakturę ze szczegółowymi informacjami o przebytych kursach, użyciach kart, voucherów i podpisanych paragonach.

Materiał partnera