zabezpieczenie lakieru samochodowego powłoką ceramiczną

Ochrona lakieru samochodowego w różnych porach roku

Każdy właściciel pojazdu chcąc zadbać o wygląd swojego auta, powinien pamiętać o jego regularnej pielęgnacji. Niezbędne jest nie tylko stosowanie prawidłowej techniki mycia pojazdu, ale też zabezpieczanie karoserii i jego poszczególnych elementów. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć lakier auta i jak zwiększyć jego ochronę w każdej porze roku. Zachęcamy do lektury.

Skuteczne sposoby zapewniające ochronę lakieru samochodowego

Lakier samochodowy jest powłoką, która zapewnia nie tylko estetyczny wygląd całego auta, ale też ochronę przed korozją. Chcąc zadbać o jego właściwości, niezbędne jest regularne zabezpieczanie lakieru. W tym celu po każdym myciu auta warto zabezpieczać jego karoserię woskiem.

Przed każdym woskowaniem samochód należy dokładnie umyć i odtłuścić. Następnie przy użyciu specjalnego aplikatora można nanieść wosk na karoserię pojazdu i wetrzeć go kolistymi ruchami. Wosk zapewnia ochronę lakieru w każdej porze roku nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale też przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Kolejną skuteczną metodą, która sprawdzi się o każdej porze roku, jest zabezpieczenie lakieru powłoką ceramicznąW czasie nakładania powłoki ceramicznej zewnętrzna warstwa lakieru zostaje zabezpieczona i uszczelniona. Dzięki temu lakier jest zabezpieczony przed przenikaniem cząsteczek soli i innych zanieczyszczeń w jego strukturę. Ponadto auto jest bardziej odporne na zabrudzenia i jest łatwiejsze w pielęgnacji.

Czy warto zabezpieczyć pojazd folią ochronną?

Jednym z równie skutecznych sposobów na zapewnienie ochrony lakieru samochodowego jest nałożenie folii ochronnej. W takim przypadku warto skorzystać z usług sprawdzonego salonu, jakim jest salon auto detailingu Elite Studio z Wrocławia. Firma specjalizuje się w kosmetyce samochodowej i oferuje usługi, takie jak polerowanie i zabezpieczanie lakieru samochodowego, czy też oklejanie pojazdów.

Nakładanie folii ochronnej rozpoczyna się od starannego umycia, odtłuszczenia i osuszenia pojazdu. Następnie przy użyciu odpowiedniej temperatury bezbarwną folię ochronną nakłada się na karoserię auta. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod chroniących lakier samochodowy przed mikrourazami i zarysowaniami.

Warto dodać, że bezbarwna folia ochronna ma właściwości samoregenerujące, które sprawiają, że pod wpływem wysokiej temperatury lub gorącej wody może samoczynnie usunąć codzienne uszkodzenia, takie jak:

  • zarysowania,
  • odpryski,
  • zmatowienia.
Materiał partnera