usługi pomocy drogowej

Nietypowe usługi, jakie może nam zaoferować pomoc drogowa

Pomoc drogowa powszechnie kojarzona jest z holowaniem aut, które uległy awarii lub wypadkowi. Jednak poza aktywnymi kierowcami mało kto wie, jak szerokie jest spektrum usług związanych z pomocą drogową. Dotyczy to m.in. rodzajów pojazdów, które mogą znaleźć się na drogowej lawecie. Nikogo też nie dziwi, że wsparcie drogowe powinno charakteryzować się dostępnością, dlatego coraz więcej firm oferuje pomoc 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Holowanie pojazdów o nietypowych rozmiarach

Szczególne potrzeby na drodze mogą wynikać z konieczności przetransportowania pojazdu o większych gabarytach niż przeciętny samochód osobowy. Firmy świadczące pomoc drogową coraz bardziej rozszerzają swoją ofertę także do holowania busów czy maszyn rolniczych, których waga może przekraczać nawet 1500 kg. Taka usługa wymaga posiadania znacznie większych lawet, jednak dla firmy Speed Car nie stanowi to przeszkody. Problemem nie jest także zabezpieczenie i przewiezienie większej liczby motocykli. W ramach pomocy drogowej można uzyskać również holowanie samochodu z zagranicy, kiedy z powodów formalnych nie może znaleźć się on bezpośrednio na jezdni.

Awaryjne dostawy paliwa oraz prądu

W sezonie zimowym, gdy dochodzi do nagłych spadków temperatury, problemem dla kierowców może być już samo uruchomienie auta. Najczęściej powodem tego jest brak zapłonu lub zmiana składu paliwa pod wpływem temperatury. Nowym standardem w pomocy drogowej są usługi dostaw paliwa, ładowania akumulatora i awaryjnego uruchomienia auta. Pozwala to uniknąć konieczności samodzielnego spuszczenia paliwa lub pobierania prądu z innego samochodu, do czego często potrzebny jest dodatkowy sprzęt. Kierowcy korzystają z pomocy drogowej także przy konieczności nagłej wymiany opon lub mniej wymagających napraw, jeżeli samochód uległ niewielkiej awarii podczas jazdy.

Wsparcie drogowe w najtrudniejszych warunkach

W innych przypadkach problemem nie będzie wielkość pojazdu, ale miejsce, w jakim się znalazł. Pomoc drogowa może obejmować holowanie auta z bardzo grząskiego terenu lub śliskiej nawierzchni, co wymaga opanowania oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Szczególnym przypadkiem jest transport samochodów, które uległy znacznym uszkodzeniom łącznie z oberwaniem kół, których umieszczenie na lawecie wymaga specjalnych podnośników oraz wózków. Nierzadkim widokiem jest transportowanie na lawecie pojazdów całkowicie zwęglonych, co pokazuje, w jak wymagających sytuacjach muszą często odnaleźć się pracownicy świadczący pomoc na drodze.

Materiał partnera