wyposażenie kampera

Najważniejsze elementy wyposażenia kamperów

W przypadku użytkowania kampera najważniejszą kwestią dla klientów powinno być ich wyposażenie. Standardowa przyczepa musi zawierać przede wszystkim kącik do gotowania, czyli minikuchnię, a także łazienkę, miejsce przeznaczone do snu i codziennego spędzania czasu, w tym również spożywania posiłków. W co dokładnie trzeba wyposażyć kampery, aby życie w nich było komfortowe?

Podstawowe wyposażenie każdego kampera

Kuchnia w kamperze powinna być przede wszystkim wyposażona w lodówkę, szafki, w których będą przechowywane naczynia, a także czajnik elektryczny. Jeżeli chodzi natomiast o łazienkę, niezbędne okażą się prysznic, umywalka i toaleta. W ich przypadku należy jednak rozsądnie zarządzać zasobami wody, ponieważ pojemniki, które ją gromadzą, mają pojemność maksymalnie do kilkudziesięciu litrów. Podstawą będą także łóżka, stół i inne dodatkowe elementy wpływające na komfort i rozrywkę, takie jak np. telewizor. Należy również pamiętać o wyposażeniu kampera w porządny akumulator, który będzie zasilał wszystkie niezbędne sprzęty.

Jakie są najważniejsze akcesoria, w które powinno się wyposażać kampera?

Z kampera korzysta się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, dlatego powinien on być przede wszystkim wyposażony w odpowiednią klimatyzację. Popularnym rozwiązaniem jest klimatyzacja postojowa, która wykorzystuje parowanie wody. Ułatwia ona odprowadzanie nadmiaru ciepła z ciała i zapobiega poceniu się. Urządzenie jest stosunkowo niewielkie, ciche i wykorzystuje małą ilość energii.

Jeżeli chodzi o dostęp do elektryczności, warto pomyśleć nad zamontowaniem na dachu kampera płyt solarnych. Nie dość, że to tani sposób na pozyskanie darmowej energii elektrycznej, to jeszcze ratuje w sytuacjach, kiedy może zabraknąć prądu. Dzięki solarom zasili się lodówkę, naładuje telefon czy laptopa i zapewni się wieczorem dostęp do światła.

Dla rowerzystów przydatne okażą się z pewnością bagażniki rowerowe montowane na kamperze. Można do nich dokupić specjalne pokrowce, które sprawią, że sprzęt nie zamoknie podczas ulewy.

Kliny pod koła kampera to niezbędne narzędzie, jeżeli chodzi o poruszanie się po nierównym terenie. Sprawią one, że pojazd zostanie odpowiednio wypoziomowany. Wszystkie wymienione akcesoria do kamperów można zakupić u dystrybutora kamperów w Małopolsce, czyli w firmie SpiderCamper.

Każdy kamper powinien być odpowiednio wyposażony, aby mógł spełniać miano zastępczego domu podczas podróży. Warto przede wszystkim pamiętać o dostępie do elektryczności i klimatyzacji.

Materiał partnera