Przyciemnianie szyb

Najczęściej popełniane błędy podczas przyciemniania szyb

Przyciemnianie szyb samochodowych stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć ilość światła słonecznego, które wpada do wnętrza samochodu. Dzięki temu pojazd nie nagrzewa się, a jazda jest bardziej komfortowa. Proces przyciemniania szyb jest jednak bardziej skomplikowany, niż się wydaje, dlatego powoduje wiele trudności. Jakich błędów wystrzegać się podczas przyciemniania szyb samochodowych?

Stopień przyciemniania szyby

Przed rozpoczęciem oklejania szyb samochodowych warto zdać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są folie o różnym stopniu zaciemniania. Polskie prawo określa, że szyba przednia i szyby przednie boczne powinny zapewniać kierowcy należytą widoczność. Wielu kierowców niestety o tym zapomina, co przyczynia się do wielu wypadków i powoduje dyskomfort w trakcie jazdy. Aby uniknąć tego błędu, warto więc pozostawić je bez żadnych modyfikacji. Jeśli jednak chodzi o szybę tylną i tylne boczne, to panuje tutaj duża dowolność. Można nakleić na nie nawet całkowicie zaciemnioną folię, nie martwiąc się jednocześnie o konsekwencje prawne.

Samodzielne przyciemnianie bez odpowiednich narzędzi

Samodzielne przyciemnianie szyb nie daje tak dużych możliwości, jak przy wykonywaniu tego procesu przez profesjonalistów. Wielu kierowców zapomina o pełnym odpyleniu i odtłuszczeniu powierzchni szyby. W wyniku tego niedopatrzenia na folii mogą pojawiać się nieestetyczne bąbelki powietrza. Dość często zdarza się również, że amatorzy w nieprawidłowy sposób mierzą powierzchnię szyby, co sprawia, że jej przycięcie do odpowiedniej wielkości staje się potem bardzo problematyczne.

Jak uniknąć błędów podczas przyciemnienia szyb?

Jak wspomniano wyżej, przyciemnianie szyb samodzielnie może sprawiać wiele problemów, zwłaszcza osobom, które nie miały z tym procesem styczności nigdy wcześniej. Aby więc uniknąć błędów, warto zwrócić się do profesjonalnej firmy, takiej jak Przyciemnianie.com.pl, która zajmuje się przyciemnianiem szyb samochodowych. W końcu jest to jednorazowy zabieg, a z jego efektów korzystać będziemy przez długi czas. Serwisy dają gwarancję na przyciemnione szyby, a dodatkowo można mieć pewność, że proces zostanie przeprowadzony właściwie – to znaczy bez bąbli i odchodzącej folii. Poza tym tego typu firmy posiadają profesjonalne narzędzia oraz doświadczony personel, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie zadowalających efektów.

Materiał partnera