Na czym polega zdalne sterowanie centralnego zamka?

Otwieranie i zamykanie wszystkich drzwi w samochodzie jednocześnie umożliwiają sterowniki centralnego zamka. Jest to jedno z wielu rozwiązań w motoryzacji, bez którego nie wyobrażamy sobie użytkowania auta. Zwiększa ono komfort kierowców i pasażerów, a także bezpieczeństwo samochodu pozostawionego np. na parkingu. Dodatkowo – zależnie od modelu sterownik może posiadać m.in. dodatkowe funkcje sterowania szybami i wyjście na immobilizer.

Jakie są zalety zdalnego sterowania centralnego zamka?

Trudno obecnie wyobrazić sobie otwieranie drzwi do samochodu osobno i bez pomocy pilota. Posiadanie zdalnie sterowanego pilota do centralnego zamka zdecydowanie ułatwia tę czynność, zwłaszcza jeżeli nasze ręce zajęte są czymś innym, a ponadto potrzebujemy w miarę szybko dostać się do samochodu. Dzięki niemu otwieranie i zamykanie drzwi w tym samym czasie nie jest żadnym problemem, a bezpieczeństwo auta pozostawionego na parkingu albo w innym publicznym miejscu będzie zapewnione. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym tak naprawdę polega użytkowanie sterowników centralnego zamka.

Jakie są zalety funkcje sterowania centralnego zamka?

Funkcja urządzenia, jaką jest zdalne sterowanie, umożliwia przekazywanie komend z jednostki sterującej do jednostki wykonawczej. W przypadku naszego przykładu jest to przepływ z pilota do samochodu, czyli miejsca, które jest odległe fizycznie. Następuje to za pomocą fal radiowych. Warto pamiętać, że zdalne sterowanie może dotyczyć również otwierania pokrywy bagażnika, opuszczania bądź zamykania elektrycznie sterowanych szyb lub szyberdachu. Funkcja ta wpływa także na bezpieczeństwo podczas wchodzenia do samochodu po zmroku, ponieważ automatycznie oświetla wnętrze pojazdu po jego otwarciu. Należy jednak mieć świadomość, że niektóre modele samochodów mają inny rodzaj zamków centralnych, którymi mogą być np. zamki pneumatyczne. W takim przypadku uniwersalne sterowniki nie zadziałają i warto dopytać w warsztacie o odpowiedni moduł do takiego samochodu.

Gdzie można kupić sterowniki centralnego zamka?

Wiemy, jak ważne w przypadku elektronicznych akcesoriów samochodowych są produkty o najwyższej jakości, które gwarantują wieloletnią bezawaryjną pracę. Z tego względu oferujemy nie tylko kompletne zamki centralne z pilotami lub bez oraz sterowniki zamków, ale również usługi z zakresu wymiany siłowników centralnego zamka i sprzedaży uniwersalnych zamków centralnych oraz pomoc w odpowiednim ich doborze – wymienia specjalista z firmy F.H.U. EDWARD.