Instalacje solarne skuteczne odzyskiwanie energii w pojazdach

Mało znane, za to bardzo ciekawe przykłady zastosowania instalacji solarnych

Instalacje solarne wchodzą w skład odnawialnych źródeł energii, które pozwalają pozyskiwać m.in. ciepło. Ogniwa fotowoltaiczne to sposób na konwersję energii pochodzącej z promieniowania słonecznego w dostępną energię elektryczną. Jednak poza typowym zastosowaniem w obiektach mieszkalnych, przemysłowych, czy też użyteczności publicznej instalacje solarne znalazły wiele innych, ciekawych sposobów na wykorzystanie. Jakich dokładnie?

Spojlery solarne – na czym polega zasada ich działania?

Bardzo interesującym sposobem na zastosowanie instalacji solarnej są spojlery. To świetne rozwiązanie, które sprawdza się przy pokonywaniu długich, międzynarodowych tras. Spojlery z instalacją solarną powodują, że kierowca zyskuje niezależność. Dostępne są także nakładki z instalacją fotowoltaiczną wykonane z wysokiej jakości plastiku pomalowanego w kolorze nadwozia samochodu. Konstrukcję mocuje się do spojlera dachowego, co pozwala sprawnie wymienić instalację w trakcie zmiany samochodu. Na nakładce znajdują się natomiast panele fotowoltaiczne o mocy do 220W. Energia ta jest przekazywana do ładowania systemu akumulatorów. Zarówno spojlery z instalacją solarną, jak i nakładki nie rzucają się w oczy, ponieważ precyzyjnie przylegają do auta.

Montaż spojlerów solarnych

Aby jednak instalacja spojlera solarnego działała, jak należy, trzeba ją odpowiednio zamontować. Początkowo spojler poddawany jest lakierowaniu w odpowiednim kolorze, a następnie montowany do punktów na kabinie. Po tym etapie do stelaża przykręca się spojler z dwoma panelami solarnymi. Od każdego panelu rozprowadza się przewody elektryczne po kabinie pojazdu i podłącza je do instalacji ładującej akumulatory. Profesjonalne montowanie spojlerów solarnych oferuje m.in. producent instalacji Lamirs, który gwarantuje pełną precyzję wykonywanych prac.

Zalety spojlerów solarnych

Spojlery solarne jeśli są odpowiednio zamontowane, to stanowią inwestycję na wiele lat. Istotne jest rozprowadzenie przewodów elektrycznych po kabinie samochodu. Właściwie zabezpieczona instalacja nie wpływa na instalację elektryczną pojazdu. W efekcie nie ingeruje w gwarancję! Konstrukcja spojlera jest trwała i odporna na zmienne warunki pogodowe, a panele nie mają żadnego wpływu na opływowy kształt samochodu. Montaż spojlera solarnego to więc gwarancja lepszej aerodynamiki i oszczędności zużycia paliwa. Warto więc wybierać profesjonalnych producentów, którzy oferują takie spojlery oraz ich montaż.

Materiał partnera