Łańcuchy do maszyn rolniczych i przemysłowych. Gdzie się w nie zaopatrzyć?

Dzięki łańcuchom do maszyn rolniczych i przemysłowych przedłużymy żywotność maszyn, a także unikniemy przestojów sprzętu. W zależności od spełnianej funkcji, łańcuchy do maszyn rolniczych dzielą się na łańcuchy do kombajnu, sieczkarni, siewnika, przystawek do kukurydzy, prasy rolniczej i podajnika pochyłego. Czym się charakteryzują i gdzie się w nie zaopatrzyć?

Znaczenie oraz rolę łańcuchów do maszyn rolniczych i przemysłowych najlepiej prześledzić na przykładzie łańcuchów rolkowych. Gdzie ich szukać?

Charakterystyka łańcuchów rolkowych

Łańcuchy rolkowe są niezwykle trwałe. Odporne na zużycie, rozciąganie oraz zmęczenie materiału, zapewnią brak przestojów pracy maszyn oraz przedłużą ich żywotność.

Sprawdzą się równie dobrze w maszynach rolniczych, co przemysłowych. Wykorzystywane na liniach montażowych na całym świecie, znajdują zastosowanie w przemyśle logistycznym, spożywczym, chłodniczym, grzewczym oraz farmaceutycznym.

Łańcuchy rolkowe podzielić można na kilka podkategori. Należą do nich:

  • łańcuchy rolkowe z zabierakami
  • łańcuchy rolkowe z przedłużonym sworzniem
  • łańcuchy rolkowe jedno, dwu lub trzyrzędowe
  • łańcuchy rolkowe ze stali nierdzewnej

Zastosowanie łańcuchów rolkowych sprawia, że maszyny nie muszą być często serwisowane. Najlepiej sprawdzą się tam, gdzie maszyny pracują z wysokim obciążeniem przed długi czas. Dzięki nim bowiem zyskamy gwarancję niezawodności pracy maszyny. Ponadto omawiane łańcuchy posiadają specjalne zabezpieczenie przed korozją.

Gdzie zaopatrzyć się w łańcuchy do maszyn rolniczych i przemysłowych?

W łańcuchy do maszyn rolniczych i przemysłowych najlepiej jest zaopatrywać się w renomowanych hurtowniach, takich jak sklep RAI-BUD. Szeroki wybór produktów wysokiej jakości, zaangażowanie i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że są to dostawcy godni zaufania. Ponadto szybkość oraz terminowość realizowania zamówień oraz profesjonalizm sprawiają, że klienci chętnie wybierają właśnie RAI-BUD. Wybierając tę hurtownię możemy mieć pewność, że nabędziemy tam niemal każdy typ łańcucha do maszyny rolniczej lub przemysłowej. Co bardzo ważne, produkty dobierane są zgodnie ze specyfikacją producentów, według oryginalnych numerów lub katalogów producentów maszyn.

Jeśli poszukujemy łańcucha do kombajnu, przystawek do koszenia kukurydzy i siewników, do sortowni i suszarni lub innego typu napędów, skierujmy swoje kroki do RAI-BUDu. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy także różne rodzaje łańcuchów do prasy oraz maszyn stosowanych przy uprawie lub przetwórstwie warzyw i owoców.

Materiał partnera