modele aut marki Toyota

Które modele samochodów marki Toyota najczęściej wybierają Polacy?

Pandemia koronawirusa odbiła się również na rynku motoryzacyjnym. Mimo to do tej pory zostało zarejestrowanych w Polsce 378 564 samochodów osobowych, czyli o 12,94% niż miało to miejsce w analogicznym okresie w zeszłym roku. Wciąż tytuł lidera na rynku aut osobowym utrzymuje Toyota. Do tej pory w 2021 roku kupiono i zarejestrowano o 28,86% więcej aut niż miało to miejsce w zeszłym roku. Polacy zdecydowali, najczęściej wybieranym przez nich samochodem jest Toyota Yaris. Czy wiemy, dlaczego?

Dlaczego Toyota Yaris jest samochodem roku 2021?

Toyota Yaris to samochód, który świetnie odnalazł się w mieście. Łatwo to dostrzec, gdy wyjedziemy na drogę. Jest to spowodowane wieloma zaletami tego pojazdu, dzięki którym został on doceniony przez tysiące kierowców.

Przede wszystkim komfort prowadzenia. Toyota Yaris pozwala niezwykle płynnie poruszać się po mieście. Co nie bez znaczenia łatwo osiągnąć w niej wynik spalania poniżej pięciu litrów na sto kilometrów. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w wersji hybrydowej, gdzie możliwe jest zejście poniżej czterech litrów. Toyota Yaris jest też niezwykle zwrotna. Świadczy o tym m.in. promień skrętu na poziomie 9,4 m. W warunkach miejskich jest to ogromne udogodnienie, które doceni każdy, kto niejednokrotnie próbował zaparkować w mieście.

Nie bez znaczenia jest też cena. Yaris Active jest dostępny już od 64 900 zł w salonie. Jeszcze niższe są ceny modeli używanych. Choć warto zaznaczyć, że jest to samochód, który wyjątkowo wolno traci na wartości ze względu na niezwykle rzadkie występowanie usterek. To wszystko sprawia, że auto to cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Zwłaszcza że Toyota Yaris jest chwalona za wysoką wytrzymałość, solidność oraz bezawaryjność.

Warto też zwrócić uwagę na niską emisję CO2 modeli nowej generacji. W przypadku wersji konwencjonalnej jest to 128 g/km, natomiast hybryda Toyoty Yaris emituje już tylko 87 g/km. W obydwu przypadkach jest to świetny wynik.

Aktualne oferty Toyoty Yaris w wersji konwencjonalnej oraz hybrydowej można sprawdzić na stronie TOYOTA CENTRUM.

Czy Toyota Yaris pozostanie też popularna w przyszłym roku?

Trudno w tym przypadku stwierdzić coś na pewno, ale trzeba przyznać, że jest to świetny samochód do miasta, który  jest nie tylko wygodne, ale też może być eksploatowany długo przy małym nakładzie kosztów. Dlatego jego popularność wśród nabywców indywidualnych samochodów osobowych może się długo utrzymać.

Materiał partnera