czynniki atmosferyczne niebezpieczne dla karoserii

Które czynniki atmosferyczne są najbardziej niebezpieczne dla karoserii?

Karoseria to jeden z elementów samochodu, które są szczególnie narażone na rozmaite uszkodzenia. Do powstania zarysowań lub wgnieceń może dojść nie tylko na skutek kolizji czy wypadków komunikacyjnych, ale również czynników atmosferycznych. Jakie warunki pogodowe mogą najbardziej zaszkodzić autu i w jaki sposób można sobie poradzić z likwidacją uszkodzeń, do których doprowadzają?

Jakie czynniki atmosferyczne najbardziej szkodzą karoserii? 

Zmieniające się warunki atmosferyczne wpływają nie tylko na komfort jazdy, ale również na kondycję samochodu. Możemy wymienić kilka czynników, które są szczególnie szkodliwe dla karoserii. O to, na co kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę, zapytaliśmy specjalistę z firmy zajmującej się usuwaniem wgnieceń bez lakierowania w Warszawie Real Auto Service Studio, który opowiedział:

– Pogoda lubi zaskakiwać. Właśnie dlatego nawet kierowcy, którzy dbają o swoje pojazdy i parkują je w garażu, muszą liczyć się z tym, że warunki atmosferyczne mogą się zmienić w najmniej oczekiwanym momencie. Na kondycję lakieru wpływają na przykład wysokie temperatury – wówczas może się rozszerzać. Z odwrotną sytuacją, czyli z kurczeniem mamy z kolei do czynienia w przypadku występowania niskich temperatur. W związku z tym jego struktura stale się zmienia. Nie sposób nie wspomnieć również o czynnikach, które powodują pojawienie się uszkodzeń niemal natychmiast. Mowa tutaj przede wszystkim o opadach. Na szczególną uwagę zasługują nagłe i obfite gradobicia. W razie takich anomalii na karoserii mogą pojawić się liczne wgniecenia, które mają ogromne znaczenie w kontekście estetyki pojazdu.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia pojazdu przez warunki atmosferyczne? 

Wysokie czy niskie temperatury to cykliczne zjawiska, do których można przygotować pojazd. W tym celu warto udać się do serwisu detailingowego i poprosić o doradzenie, jakie detailery czy powłoki ceramiczne albo kwarcowe sprawdzą się najlepiej. Gradobicia to z kolei anomalia, do których dochodzi nagle. W związku z tym w tym przypadku możemy mówić o likwidacji ich skutków. Na uwagę zasługuje przede wszystkim usuwanie wgnieceń metodą PDR. Jest to sposób na przywrócenie pojazdu do pierwotnego stanu bez konieczności lakierowania.

Taki serwis jest nie tylko tańszy i krótszy (niewielkie uszkodzenia usuwa się w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego), ale również skuteczniejszy od innych rozwiązań. Mowa tutaj głównie o tym, że jest to bezinwazyjny usługa, która pozostawia kolorystykę oraz powłokę w naturalnym stanie, co przekłada się na otrzymanie naprawdę estetycznego efektu, który z kolei pozwala na pozbycie się negatywnych skutków opadów gradu.

Materiał partnera