ciężarówki

Które części do naczep są chętnie kupowane?

Części do naczep to elementy, które gwarantują sprawną konstrukcję. Sama naczepa natomiast jest pojazdem, który wykorzystuje się do transportu najróżniejszych towarów. Nie posiada ona przedniej osi. Naczepa skonstruowana jest w taki sposób, żeby razem z siodłowym ciągnikiem (na którym jest osadzona) tworzyła solidny, stabilny pojazd. Tak, jak każde pojazdy, które są często użytkowane, naczepy ulegają awariom oraz zużyciu. Z uwagi na swoją prostą konstrukcję, naprawa naczep nie jest skomplikowana, wystarczy jedynie zakupić odpowiednie części. Jakie są rodzaje naczep i części do nich?

Rodzaje naczep

Naczepy samochodowe produkowane są z myślą o przewożonym towarze. W transporcie wykorzystuje się wiele różnych rodzajów naczep, takich jak m.in. wywrotka oraz naczepa uniwersalna. Ich dobór powinien wynikać ze specyfiki przewożonego ładunku – co znacznie wpływa na komfort podczas jazdy.

Najpopularniejszym rodzajem są naczepy uniwersalne, które wykorzystuje się do transportu towarem luzem. Towar najczęściej mocuje się do podłoża w celu zabezpieczenia przed niekontrolowanym przesuwaniem się. Plandeka w formie kurtyny chroni produkty przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ten rodzaj naczep gwarantuje prosty rozładunek i załadunek – dostęp do wnętrza jest z trzech stron.

Wywrotki natomiast (w przeciwieństwie do naczep) są już pojazdem, który wyposażony jest w przechylaną na bok lub do tyłu skrzynię ładunkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozładunek jest znacznie uproszczony. Wywrotki najczęściej wykorzystuje się do transportu materiałów sypkich i mas bitumicznych.

Naczepy, aby sprawnie i bezpiecznie działały, potrzebują odpowiednich części. Części do naczep kupowane są w zależności od rodzaju pojazdu.  Najczęściej kupowane są podzespoły układu zawieszenia – poduszki zawieszenia. Poduszki zastępują elementy metalowe. Są one zintegrowane z amortyzatorami oraz kompresorem. Odpowiadają za pompowanie i wypuszczanie powietrza, gdy w układzie dochodzi do rozprężania. Takie rozwiązanie wpływa na komfort jazdy oraz zmniejsza w znacznym stopniu ryzyko zagrożenia w ruchu drogowym – umożliwiając kontrolę podczas prowadzenia pojazdu.

Dlaczego warto regularnie wymieniać części naczep?

Wydajny transport to przede wszystkim jakość oraz szybkość. Właśnie dlatego należy sukcesywnie dokonywać przeglądu naczep i w razie konieczności zakupić odpowiednie części. Wpływa to na jakość oraz bezpieczeństwo podróży.

Jak mówi pracownik firmy Rozruch oferującej sprzedaż części do naczepWiele osób dokonujących zakupu części do naczep zastanawia się, czy nie warto zainwestować w oryginały. Firmy oferujące zamienniki innych producentów gwarantują wysoką jakość towaru o tej samej jakości, ale dużo niższej cenie. Taką część stanowią m.in. resory, które są najchętniej kupowane do naczep. Są odpowiedzialne za amortyzację drgań, dlatego tak ważne jest, aby dobrać resory dobrej jakości.

Decydując się na zakup części do naczep, należy skorzystać z oferty jedynie sprawdzonych firm oferujących taki asortyment. Części gwarantujące wysoką jakość oraz ogromne doświadczenie pracowników to gwarancja sprawnej transakcji.

Materiał partnera