Wypożyczenie samochodu

Koszty wypożyczenia samochodu. Od czego zależą i co na nie wpływa?

Wypożyczalnie samochodowe cieszą się sporą popularnością. Nie powinno to dziwić, bo coraz więcej osób świadomie, ze względu na koszty lub ekologię, decyduje się na rezygnację z własnych „czterech kółek”. Niekiedy o wiele bardziej dogodne i opłacalne jest wypożyczenie auta na krótki lub długi termin – w zależności od potrzeb. Ile kosztuje taka usługa i czy faktycznie warto?

Przejrzyste warunki współpracy

Najlepiej, jeśli już od samego początku dana firma deklaruje jasne zasady prowadzenia wypożyczalni. Warto już na starcie określić, czy obowiązuje zasada naliczania według przejechanych kilometrów, czy według dni.

Zdecydowanie najlepszą z punktu widzenia klienta opcją jest brak uzależnienia od ilości dni i brak limitu kilometrów. Ustalana jest kwota bez ukrytych opłat – niezależnie od tego, czy chodzi o krótkoterminowe wypożyczanie auta, czy o wynajem długoterminowy. Taka transparentna komunikacja to znak, że ma się do czynienia z profesjonalistami.

Ceny w polecanych wypożyczalniach ze stałą opłatą zaczynają się od 40 złotych za dobę i rosną w zależności od wybranego modelu pojazdu. To zrozumiałe, że bardziej cenione na rynku motoryzacyjnym marki będą droższe od samochodów ze średniej półki, zatem wszystko zależy od preferencji kierowcy.

Ubezpieczenie i udział w szkodzie

Na pewno dobrze jest również dopytać o to, jakie ubezpieczenie jest oferowane w ramach opłaty za wypożyczenie samochodu, niezależnie czy chodzi o najem krótko-, czy długoterminowy. Zaufani dostawcy pojazdów oferują aktualne ubezpieczenie i Assistance na terenie całej Polski.

Można ponadto zorientować się, czy jest możliwość wykupienia udziału własnego w każdej szkodzie. Standardowy udział to 2000 złotych.

Liczne korzyści

Najbardziej rekomendowane wypożyczalnie samochodowe wychodzą do klienta z bardzo atrakcyjną ofertą cenową, proponując rabaty za liczbę dni, na przykład 11 doba gratis, a powyżej 15 dni zniżka 20 proc.

Takie zasady obowiązują w trójmiejskiej wypożyczalni samochodów Baltic Cars. Zależy nam na tym, aby klient był zadowolony ze współpracy i chciał pozostać z nami jak najdłużej. Zachęcamy więc do tego, by wypożyczać nasze auta na dłuższy czas, bo wówczas jest to najbardziej opłacalne – wyjaśnia jej przedstawiciel.

Jeszcze jednym ważnym aspektem będzie dostępność. Dobre firmy mają atrakcyjne godziny otwarcia biura (np. od 8.00 do 20.00) oraz są do dyspozycji klientów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Natomiast warto zdawać sobie sprawę z tego, że często obowiązuje dodatkowa opłata za wydanie lub przyjęcie pojazdu poza godzinami pracy biura, która wynosi około 50 złotych.

Dodatkową korzyścią ze skorzystania z oferty dobrej wypożyczalni pojazdów jest możliwość otrzymania w gratisie takich udogodnień jak fotelik, nawigacja, ładowarka, parasolka czy wózek dziecięcy. Dla maksymalnej wygody i komfortu.