Koszt wypożyczenia motocykla. Co wpływa na cenę usługi?

Liczba osób korzystających z wypożyczonych środków transportu z roku na rok rośnie o kilka procent. Najczęściej wynajmowane są samochody osobowe, jednak i miłośnicy dwóch kółek znajdą coś dla siebie. W ofercie wypożyczalni samochodów coraz częściej pojawiają się motocykle i skutery. Powstają także wypożyczalnie specjalizujące się w wynajmie jednośladów. Proponują one szeroki wybór skuterów oraz motocykli. Można je wypożyczyć na dowolny okres w rozsądnej cenie.

 Kto może wypożyczyć motocykl?

Posiadanie motocykla to marzenie niejednego miłośnika dwóch kółek. Jednak nie zawsze może ono być zrealizowane. Ceny nowych oraz używanych motocykli, szczególnie topowych modeli są bardzo wysokie. Doskonałym rozwiązaniem jest więc wypożyczenie motocykla. W ten sposób bez angażowania wielkich pieniędzy można czerpać przyjemność jaką daje jazda na motocyklu. Oferta wypożyczalni jest na tyle atrakcyjna, że każdy znajdzie model dla siebie. Jednak, aby móc wynająć motocykl trzeba spełnić kilka warunków, które przybliży specjalista z największej w Polsce wypożyczalni motocykli:

Skutery oraz motocykle to bardzo praktyczne środki transportu. Świetnie radzą sobie w miejskiej dżungli, szczególnie podczas korków. Jednak, aby kierować skuterem bądź motocyklem należy dokładnie sprawdzić jakiego rodzaju uprawnienia są wymagane. Przepisy, które obowiązywały do stycznia 2013 roku stanowiły, że do kierowania motorowerem wyposażonym w silnik do 50 cm3 wystarczał dowód osobisty lub posiadanie karty motorowerowej. Nowe przepisy są bardziej rygorystyczne i wymagają posiadania prawa jazdy na każdy rodzaj skutera i motocykla. Nie dotyczy to jednak osób, które do stycznia 2013 roku nabyły uprawnienia, czyli stały się pełnoletnie lub zdążyły wyrobić kartę motorowerową. Należy jednak zaznaczyć, że te uprawnienia upoważniają jedynie do kierowania najsłabszymi skuterami. Chcąc wypożyczyć silniejsze maszyny konieczne jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii.

Zasady wynajmu skuterów i motocykli

Skuter i motocykl można wypożyczyć na takich samych zasadach jak samochód. Osoba chcąca skorzystać z oferty wypożyczalni musi być pełnoletnia i posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem, który ma zamiar wynająć. W przypadku skuterów i motocykli cena wypożyczenia uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszy to oczywiście marka i model. Maszyny o niewielkiej mocy można wynająć już za kilkadziesiąt złotych na dobę. Kolejna kwestia wpływająca na koszt wynajmu to okres wypożyczenia, im jest on dłuższy, tym cena wypożyczenia motocykla bardziej konkurencyjna. Wypożyczając motocykl można skorzystać także z szerokiej oferty akcesoriów dodatkowych takich jak np. nawigacja satelitarna, kufry bagażowe itp. Ich koszt nie jest zbyt wygórowany, a dzięki nim podróż na dwóch kółkach będzie wygodna i bezpieczna. Wszystkie oferowane pojazdy posiadają pakiet ubezpieczeń, zapewniających także szybkie assistance w nieoczekiwanych sytuacjach.

Materiał partnera