Kompleksowe sprzątanie wnętrza samochodu

Kompleksowe sprzątanie wnętrza samochodu. Na co możemy liczyć?

Z pewnością każdemu kierowcy zależy na tym, aby jego auto prezentowało się nienagannie. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi i czasu poświęcamy na pielęgnację karoserii i jej renowację. Chcąc jednak utrzymać auto w dobrym stanie, nie można zapominać o jego wnętrzu. Zadbana kabina poprawi estetkę pojazdu, a dodatkowo sprawi, że przebywanie w nim stanie się prawdziwą przyjemnością. Warto w tym celu skorzystać z usługi sprzątania samochodu.

Sprzątanie zostaw profesjonalistom

Chociaż korzystanie z usług myjni samochodowych i centrów auto detailingu kojarzy się ze specjalistycznymi działaniami związanymi np. z polerowaniem, woskowaniem czy zabezpieczeniem ceramicznym lakieru, to w ofertach tego typu firm znaleźć można również z pozoru prozaiczne czynności, takie jak właśnie sprzątanie auta.

Wydawałoby się, że to zadanie nie jest specjalnie wymagające i każdy może je wykonać samodzielnie. – Mówi przedstawiciel Myjni Estyma z Lublina. – – W rzeczywistości jednak zazwyczaj brakuje nam czasu i chęci, a niekiedy też specjalistycznych preparatów i narzędzi, by sprzątanie wnętrza auta przyniosło w pełni satysfakcjonujące rezultaty.

Wbrew pozorom kompleksowe wyczyszczenie kabiny może bowiem stanowić nie lada wyzwanie i z pewnością wymaga zaangażowania oraz precyzji. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców powierza to zadanie specjalistom, którzy oferują kompleksową usługę sprzątania aut.

Jakie usługi obejmuje sprzątanie samochodu?

Tak samo jak w przypadku pielęgnacji karoserii, tak i sprzątanie wnętrza auta zaczyna się od dokładnego usunięcia wszystkich większych zanieczyszczeń z powierzchni materiałów. W tym celu konieczne jest dokładne odkurzenie całej kabiny, w tym podłogi, kanap, a także bagażnika. Warto tu zastosować specjalistyczny odkurzacz, który pomoże pozbyć się nawet trudnych do usunięcia zabrudzeń i pozwoli dotrzeć w trudno dostępne zakamarki. Wyczyszczone i odkurzone powinny zostać również dywaniki samochodowe. Następnie myje się wszystkie elementy plastikowe oraz deskę rozdzielczą, które po wysuszeniu poddaje się impregnacji. Ważny etap sprzątania pojazdu to mycie szyb oraz wyczyszczenie lusterek. Usługi te można rozszerzyć o pranie tapicerki zarówno materiałowej, jak i skórzanej – nie tylko samych foteli, ale też podłokietników, podsufitek oraz boczków. Dobrze sprawdza się tu metoda parowa w połączeniu z impregnacją tkanin. Dodatkowo jeśli chcemy, aby wnętrze auta nie tylko schludnie wyglądało, ale też pachniało czystością, warto zdecydować się na ozonowanie samochodu.

Materiał partnera